Wpis z mikrobloga

Myślałem że się nie wyrobię ale udało się znaleźć trochę czasu teraz, a jak spojrzałem kogo będę omawiać to idealnie zmieszczę się w okienku czasowym, no to lecimy - dzisiejszą postacią do omówienia jest AGL Metal Cooler - ten, który zapoczątkował złotą erę animacji dokkan festów.

Jeżeli chodzi o dokkan festy w roku 2018 i ich animacje, to można powiedzieć że były że tak powiem bardzo standardowe, oczywiście były perełki w stylu tamtejszej rocznicy wyli LR Gogeta i LR Vegito, ale porównując to co dostaliśmy we wrześniu to był kosmos - LR Goku i Frieza z animacjami jak z anime i oczywiście oni mogli być pierwszymi którzy to zapoczątkowali w LRkach, ale na pierwszego dokkan festa z takimi animacjami należało poczekać jeszcze trochę. W październiku na JP trafił data download z Metal Coolerem i animacjami, chyba nie muszę mówić, że było to zajebiste ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobra rozgadałem się o animacjach a jak ten Cooler się trzyma? Nie jest źle ale mogło być i lepiej ale po kolei:

Jest liderem dla Wicked Bloodline i daje 3 ki i 170% do ataku, hp i defa, z tego co pamiętam to ta kategoria była bardzo słaba w 2018, porównując do tego co mamy teraz, w przypadku gdyby dostał eza zmiatałby eventy z super postaciami.
Posiada też drugi leader skill, jakim jest Extreme AGL i daje 3 ki i 90% ataku, hp i defa, ogólnie fajny sublider jak chcemy lecieć Extreme AGL na Ultimate Clashu.

Jego sa obniża atak i def przeciwnikowi o 20%, jak pamiętacie ze wpisu o PHY Friezie wspomniałem że jest to idealne na sbr'y, i to jest fakt, Cooler ten idealnie nadaje się na extreme sbr, a zaraz będą podane kolejne powody dlaczego.

Pasywka daje mu 80% ataku i defa plus kolejne 10% ataku (aż do 70%) za każdy otrzymany atak, oraz odnawia 7% hp pod koniec tury kiedy otrzymał atak, 206% ataku (ze względu na to że każde 10% jest kalkulowane osobno, dlatego dostaniemy 18% a nie 10% ataku) i 80% defa na obecne standardy nie jest czymś dobrym, choć wciąż działa, przy jego ezie wystarczyłoby mu wrzucić tego dodatkowego defa wraz z atakiem po otrzymaniu ataku i tyle.

Posiada też transformację w.... dużego Coolera? Nieważne, jest to jego giant form, który pojawia się raz na walkę kiedy mamy mniej niż 50% hp i tu jest haczyk, jest tu mowa tylko o walce a nie o całym stage'u, więc taka transformacja może nas uratować na sbr'ach przed kijowymi rotacjami przeciwnika w tej formie ma tylko atakować i nic więcej (pomimo tego że giant form powinien dostać reworka bo jest to #!$%@? buff dla nich i nie zada się za dużo obrażeń).

Jeżeli chodzi o linki to ma maksymalnie 4 wspólne linki z takimi postaciami jak LR AGL Frieza, PHY Cooler czy TEQ transforming Frieza, nie jest źle, jednak lepiej byłoby jakby się dało go parować z większą ilością postaci i z większą ilością linków.

Znajduje się w kilku bardzo dobrych kategoriach takich jak Resurrected Warriors, Movie Bosses czy Artificial Life Forms, z pewnością kiedy dostanie eza będzie wartościowy także w takich teamach jak Corroded Body and Mind czy Revenge.

Patrząc na tą postać sądzę że nie jest źle, ale mogło być zawsze lepiej, na szczęście za niedługo możliwe jest że zobaczymy pierwsze ezy dla postaci z kategoriami, jedyne co mu jest potrzebne do więcej defa i cooler ten znów wróciłby do mocniejszych kontentów.

Plusy:
- Osobne stackowanie ataku
- Dobre mechaniki na sbr
- Najlepszy (i w sumie jedyny) lider kategorii Wicked Bloodline
Minusy:
- Giant Form, który potrzebuje solidnego reworku
- Niski def na dłuższych eventach

No i to chyba tyle, dziś się trochę spieszę i mam dużo roboty, ale na szczęście udało się zrobić ten wpis wcześniej, jak sądzicie, powinien ten Cooler dostać ezę? Czy raczej niech jeszcze zostanie?

#dokkanbattle #poradnikikozumo
Pobierz
źródło: comment_1630500323KnTtep8nadCpFg5XroIWe4.jpg
  • 1