Wpis z mikrobloga

Witam, mam już wysłużony 10-letni komputer stacjonarny, który już zaczyna padać.
Wiesza się, zacina itp. po każdej aktualizacji mozilli przeglądarka chodzi coraz gorzej.
Parametry:
AMD Phenom II X4 970 Procesor 3.50 GHz
Pamięć RAM 4GB
Karta graficzna Radeon HD 6900
Dysk twardy Crucial 250mx 250GB
System 32-bity

Dodam że ze względu na system 32-bity narazie na żadnej grze nie mogę pograć

Czy warto kupić teraz komputer w granicy cenowej 2000-2500zł czy poczekać jeszcze aż rynek cenowy się unormuje

#komputery #pytanie
  • 22
  • Odpowiedz
@greenvblue86: mi to wydaje się że przez najbliższe kilka lat nie będzie lepiej xD, chyba że intel zaskoczy dedykowaną grafą, a jakieś plotki słyszałem, generalnie na integrze ryzena da się grać, kilka benchmarków i testów na yt zobacz i oceń czy lepiej by działała integra czy twoja obecna grafika
  • Odpowiedz
@greenvblue86: wymagania gier będą rosły. Teraz weźmiesz komputer za 2 - 2.5k, a za 2-3 lata będziesz chciał zmienić. Zrób solidną bazę (mobo + procek + pamięć), a resztę będziesz dokładał stopniowo. Wtedy będziesz miał spokój na następne 10 lat.
  • Odpowiedz
@greenvblue86: mobo = motherboard/ płyta główna
Niestety, jeśli chodzi o konkretne modele nie jestem na bieżąco, bo swoją bazę robiłem 7 lat temu i jeszcze śmiga, ale ktoś tu powinien coś podpowiedzieć. Budżet na pewno zarezerwowałbym większy (ja za swoją dałem 4k razem z mocno średnią kartą graficzną, która jeszcze wtedy kosztowała normalnie).
  • Odpowiedz