Wpis z mikrobloga

Jaki kontroler wybrać do nauki miksowania? Tylko nie jakaś zabawka xd I co lepsze: serato, czy rekordbox? Na pierwszy rzut oka po filmikach na yt serato wydaje się bardziej przejrzyste dla początkującego.
#dj
  • 6
@lort_fzhut: muzyka elektroniczna, głównie trance. Na razie dla siebie, żeby ogarnąć podstawy. Budżet powiedzmy do 500zł, chyba, że warto dopłacić do czegoś konkretnego. Byle tylko nie była to zabawka :D
@ango199169: Za 700 może uda ci się dorwać używany ddr-400 razem z licencją. Nawet jak stwierdzisz, że to nie dla ciebie to odsprzedaż.

Z własnego doświadczenia wybrałem pioneera + rekordboxa by na przyszłość na deckach być przyzwyczajonym do sprzętu i mieć poustawiane kawałki w sofcie. Zdarza się, że kawałki są źle przeanalizowane i pogazują błędne bpmy. W trance to raczej będzie problem marginalny. Więc z tego powodu odrzuciłbym sprzęty od serato.
@lort_fzhut: właśnie myślałem nad tym ddj 400 (bo o niego chyba chodzi), no ale cena trochę za wysoka na początek. Ale skoro twierdzisz, że można odsprzedać bez dużej straty to poszukam czegoś używanego na gwarancji :)
@ango199169: ja korzystam z mixtrack 3 pro od numarka. Fajny kontroler, można się dużo na nim pobawić. I fakt serato jest bardzo przejrzyste i proste w obsłudze ale taki kontroler wydaje mi się spoko tylko, żeby sprawdzić czy Ci się spodoba sama zajawka. Ostatnio miałem okazje zagrać w jednym lokalu i się zdziwiłem jak mi przyszło do grania na pioneerach a nie oszukujmy się, większość klubów ma pioneery wstawione. Niby to