Wpis z mikrobloga

Czemu przegrywy z tagu #przegryw stawiają się w kontrze do jakiegoś ułamka % najbogatszych dzieciaków, których nazywają Oskarkami. Przecież takich Oskarków to się trafi 1 na kilkaset normalsów. Przez cały okres edukacji tylko w podstawówce był 1 chłopak, którego możnaby na siłę nazwać Oskarkiem (ale też nie był z jakiejś ultrabogatej rodziny, na oko zarobki jego starych to może 3-4x przeciętnej rodziny), reszta to osoby, których rodzice nie zarabiali wcale kroci,a przecież w sumie poznałem pewnie ze 200-300 osób w tym okresie.

Poza tym nawet jakbyście urodzili się jako Oskarki to i tak byście żadnej dziewczyny nie mieli a po śmierci rodziców trafilibyście pod most przewalając w kilka miesięcy majątek bo przegryw siedzi w głowie.

#takaprawda
Syn_Tracza - Czemu przegrywy z tagu #przegryw stawiają się w kontrze do jakiegoś ułam...

źródło: comment_1630391910snTYdNUnSyC0njHyCZV79r.jpg

Pobierz
  • 41
skąd wiesz?

@lguodwznkoi_e: Bo przegrywy są leniwe i nie mają zdrowego rozeznania sytuacji. Uważają, że wszystko co ich spotyka jest zdeterminowane czynnikami zewnętrznymi więc cokolwiek by robili lub nie robili nie miałoby znaczenia. Dlatego nie powiązą znikania majątku ze swoimi działaniami.
@lguodwznkoi_e: wątpie bo ci ludzie nie mają nawet tak podstawowych umiejętności jak powiązywanie przyczyn ze skutkami. Na prawdę tzreba odbyć jakieś super wychowanie w super warunkach by dojść do tak oczywistego wniosku jak np. to, że jak nie będę się uczył języka obcego to się go nie nauczę? Oni mają jakieś bardzo ciężkie upośledzenie w tym zakresie, które prawdopodobnie ma podłoże genetyczne i zmiana środowiskowa nie dałaby żadnych istotnych zmian. Jak
na serio myślisz że jesteś kowalem swojego losu?


@lguodwznkoi_e: w 95% życie zalezy ode mnie. Pozostałe 5% to fart lub niefart oraz wychowanie. Wielokrotnie to testowałem na sobie i nigdy nie wyszło inavczej. Jak pracuję i się rozwijam to mam więcej pieniędzy, jak leżę marnując czas na rozrywki lub uzalanie nad sobą to mój byt się szybko pogarsza.
@Syn_Tracza: po raz kolejny mówie, że twoje oryginalne zdanie nie ma kompletnie sensu, ludzie z bogatych rodzin mają w życiu lepiej niż z biednych.

przykład z innego świata, istnieją firmy, które zajmują się klonowaniem zwierząt, ludzie chcą klonować swojego psa ponieważ ten odszedł a te osoby go kochały.

osoby które decydują sie na klonowanie czesto się zawodzą bo pomimo tego, że nowy pies jest dokładną koipą genetyczną poprzedniego to ma kompletnie