Wpis z mikrobloga

Szukam tunera który zastąpi po dwóch latach gtmedia v8. Dwa razy szukając informacji w internecie znalazłem stwierdzenie że #enigma2 to minimum. Więc co jest niby lepsze? Zależy mi na tym by było 2x LNB IN, HDMI, PiP. Chcę móc jednocześnie oglądać i nagrywać. Streamować na telefon lub PC. Czy jeśli #cccam od majfrenda na jednym wejściu padnie, to będę mógł szybko przełączyć się na drugie (czy może jest to schowane gdzieś głęboko w opcjach)?
  • 10
@lennyhowmany: Enigmę odpalisz nawet na nbox-ie. We wszystkich które wymieniłeś wszystko będzie wyglądało tak samo i raczej nie zauważysz różnicy w płynności systemu. Patrz raczej na wygląd. Mam w domu VU i zgemma, u sąsiada ustym. Zgemma jak by minimalnie wolniejsza ale przy ładowaniu systemu tylko. Jak by do zgemmy była opcja dołożenia przedłużacza pilota tak jak ma vu zero 4k w zestawie to bym brał bo jest mniejsza i można
@M_J_: przedłużacz IR fajna sprawa, nigdy nie miałem ale podobno piloty bt też pozwalają na schowanie tunera. Zdecydowałem się na to VU za 310zł. Sprzedający ma też 10zł taniej wersje czarne ale z używanymi pilotami. Szkoda że chyba można tylko nimi włączać i wyłączać tv, a nie sterować jego głośnością. Chyba że działa HDMI CEC czy jakoś tak.
Mam nadzieję że będę zadowolony z wgranego image OpenVision. Tam też będę miał
Oj tylko 512 flash, gdzie ustym miał 8gb i możliwość wgrania dualboota ( przełączasz między dwoma wgranymi systemami) i już chyba na kodi zabraknie miejsca, nie wspominając ze ma tylko fhd. Dla mnie tylko openATV
@M_J_: rozumiem że dla niektórych może być to wadą ale ja mam telewizor z androidtv, z kodi nie miałem zamiaru korzystać, jeden system mi wystarczy, jak ten OpenVision nie podpasuje to spróbuję z openATV. Chcę na tym tylko móc jednocześnie co innego oglądać i nagrywać, wysyłać obraz na telefon, komputer. Mam nadzieję że to urządzenie mi na to pozwoli. Już pierwszy poradnik mam przygotowany.