Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace #pc #informatyka

Wczoraj zaczął resetować mi się komputer. Zaczynał odpalać windowsa10 z naprawą i reset. Wchodząc do biosa chwilę można się po nim poruszać i potem freezuje ekran. Zresetowalem bios baterią po restarcie potwierdził reset. Nadal nie pomogło. Pożąglowalem kościami podpiąłem drugi zasilacz i grafikę. Jedyne co było podpięte to klawa i monitor. Już miałem procka na starego podmienić ale pomyślałem, że jeszce jedna inspekcja wizualna Mobo. No tak patrzę a tu taki biosik ładny. Kumpel z mieszkania ma tą samą płytę i w tym miejscu ma zieloną kropkę a nie dziurę. Co mogło takie coś wyrządzić?
DwuJednorozec - #komputery #pcmasterrace #pc #informatyka

Wczoraj zaczął resetować m...

źródło: comment_1630051167n8tmOZwOsgGVTwC8viFsg7.jpg

Pobierz
  • 29
@CukrowyWykop czyli co spróbować podmiebic procka? Aktualnie siedzi ryzen 3600 a mam w zapasie 1500X ale nie chcę sobie drugiego proca rozwalić jak coś z sekcja zasilania na płycie jest. Ogólnie zauważyłem, że lekko napięcia skakały na procku. Wcześniej robiłem stresem testy po tym jak padł mi dysk i jeden reset się zdarzył jak testowałem CPU i przy wyłączeniu testu spadły napięcia i się zresetował komp.
@balrog84 a kumpel miał problem właśnie taki. Chinczyki z cooler mastera tak złożyły przycisk że lekkie naprężenie resetowalo kompa. Ale w sumie ostatnio pierwszy raz użyłem przycisk resetu. Buda bequiet 802.
@DwuJednorozec: Kiedyś miałem płytę gigabajtla i miałem dokładnie to samo. Przepalona kostka bios, karta dźwiękowa i jakś inna kostka. Prawdopodobnie jakieś wyładowanie elektrostatyczne, albo zasilacz umiera(Ja mam XFX z 2014 roku i jeszcze jakoś tam zipie na nowej płytce z97)

@DwuJednorozec: Kuzyn walczył kilka tygodni, w końcu była okazja przywiózł budę, kilka pomysłów wyczerpałem, już miałem brać się za przeszczepy części, ale tknęło mnie jeszcze to widząc usyfioną obudowę, okazało się że przycisk resetu był aż lepki od kurzu. Buda miała z 10 lat i nikt jej nie czyścił.

Generalnie chodzi o to żeby spróbować puścić płytę z minimum podpiętych części (wręcz na stole).

Ta kość pamięci to tutaj nie wiem
@balrog84 wyciągałem wszystko z front panelu tylko przycisk power został. Niestety nadal resety.

Ogólnie to jak wchodzę w bios to chwila i się zawiesza bios. Freezuje ekran i nic nie można zrobić oprócz resetu.
@DwuJednorozec: możesz, gdy już będzie śmigał, jeszcze update BIOSu mu zapodać, kto wie, może tam coś jest na rzeczy,

Miałem tak po updacie BIOSu właśnie, że wyjęcie procka z socketu i włożenie ponownie pomogło, bo tak był tylko czarny ekran.
@balrog84 zaraz sprawdzę czy jest coś nowszego. Bo miałem najnowsza ostatnim razem jak sprawdzałem.
EDIT: a wyszło pod koniec lipca F61 a mam F60. Weszła tylko agesa pod ryzeny 5000 z tego co w logach updatu widzę.
@balrog84 zaktualizowałem bios odpaliłem na 1500x stress testa wszystko git nie skaczą napięcia. Włożyłem znowu 3600 i znowu restarty przy próbie bootowanie windowsa i po chwili freezy w biosie jak się wejdzie. No cóż jeszcze wrzucę procka do takiej samej płyty u kumpla i się zobaczy czy tam będzie działać