Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 269
Znajomy zaniósł wypowiedzenie szefowi a ten jak prawdziwy #januszalfa podarł je i powiedział że nic nie podpisze. A następnie zaczął mu wyliczać ile firma zainwestowała w niego i czy nie jest mu głupio teraz tak odchodzić xD
#pracbaza #heheszki
  • 15
  • Odpowiedz
  • 57
@KaloryfeR koledze smycz z łańcuchem nie ciśnie za mocno? Parsknalbym śmiechem jakby mi Janusz porwał wypowiedzenie. Niech idzie na L4, może to tego niby szefa nauczy ogłady.
  • Odpowiedz
@Ksiaze_macharadza_Kaburu: mailem nie wystarczy, chyba że masz podpis kwalifikowany.

W dobie internetu i posługiwania się powszechnie wiadomościami e-mail warto zastanowić się nad kwestią możliwości wypowiedzenia umowy właśnie drogą elektroniczną.

Kodeks pracy nie dopuszcza takiej formy rozwiązania umowy wprost. Zagadnienia nieuregulowane w ww. ustawie normuje jednak Kodeks cywilny. Zgodnie z jego art. 78 § 1 do zachowania pisemnej formy czynności prawnej wystarcza złożenie własnoręcznego podpisu na dokumencie obejmującym treść oświadczenia woli. Nie
  • Odpowiedz
  • 13
@jakistajnylogin Będzie skuteczne, ale jak pracodawca go nie uzna i sprawa pójdzie do sądu, to lepiej mieć potwierdzenie nadania poleconym, bo nigdy nie wiadomo na jakiego sędziego się trafi.
  • Odpowiedz
@KaloryfeR: nie zapomnę jak ja się zwalniałem - usłyszałem od managera że nie musi mi tego podpisać, potem wylało się na mnie szambo a na końcu dopiero mu powiedziałem że to nie jest za porozumieniem stron i nic nie musi podpisywać

  • Odpowiedz