Wpis z mikrobloga

Mireczki, szukam aparatu/kamery która będzie spełniała w zasadzie trzy wymagania:
- będzie posiadała wyjście hdmi (clean feed)
- można ją zasilić z sieci (dummy lub zasilacz)
- może "nadawać" dłużej niż godzina-dwie, najlepiej dopóki prąd jest.

Chodzi oczywiscie o rozwiązanie do streamingu, nie musi to być więc potwór 4k 10 bit 4:2:2, nie musi mieć wymiennej optyki i jakiejś stabilizacji.
Macie jakichś kandydatów?
#pytanie #pytaniedoeksperta #filmowanie #video
  • 15
@Roszp: Bmpcc4k, masz wejście zasilania i to jest jedyny sposób na używanie tej kamery albo z vlockow, albo na kabel z sieci, albo npfy - może z 2h ciągnie.

Przy okazji teraz wypuścili typowo do streamingu kamery
@Roszp: Na początku mojej drogi z filmem działałem na Lumixach G80 i G7. Czasem na GH5, o dupę to rozbić było. Często nie trafiało. Dlatego również nauczyłem się kręcić manualnie, przynajmniej pełna kontrola.

A blackmagic ma jakąś śmieszną funkcję kliknięcia AF, ale możesz nawet zakleić ten guzik bo to nie działa praktycznie XD Oprócz tego to jest zajebisty sprzęt, a ta opcja do streamingu wydaje się mega spoko
@Peterov: Nieee, Miras. To nie tak. Jak streamujesz live, to wpinasz się w mikser wizyjny. Ja korzystam z ATEMa Extreme, więc tam mam z panelu sterowanie podstawowymi parametrami kamery, jeśli jest to kamera BM. Można ustawiać między innymi focus. Czyli ustawiasz sobie ostrość na twardo, manual a jak np. prezenter się za bardzo powierci, to nie musisz biec do kamery, tylko 2 kliknięcia i znowu jest ostry