Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki. Przestrzegam wszystkich przed korzystaniem z darmowych kont mailowych typu wp.pl, onet.pl, czy inna interia, a jeszcze bardziej przed przypisywaniem ich do Steam czy innych platform tego typu. Korzystajcie z porządnych kont mailowych, które dbają o bezpieczeństwo (chociażby gmail). Ewentualnie korzystajcie z jakiegoś rodzaju tokena. Moje konto mailowe zostało niedawno shakowane, a teraz jakiś ***** uzyskał kontrolę nad moim kontem Steam i zmienił adres mailowy, a także telefon do odzyskiwania hasła. Wszystkie maile dot. Steam zostały pokasowane (pewnie żeby zatrzeć ślady). Troszkę gierek tam miałem.

Napisałem do Steamsupport, zobaczę co powiedzą. Może pomoże coś, że mój adres mailowy funkcjonował tam przez xx lat, a teraz na skutek logowania z dupy został zmieniony na jakiś zupełnie inny? Niemniej, niezależnie od wyniku, czuję się jak debil. Nie popełniajcie mojego błędu.
#steam #zalesie #przestepczosc #gry #hakerzy
Karl_Tofel - Mirki i Mirabelki. Przestrzegam wszystkich przed korzystaniem z darmowyc...

źródło: comment_16299149646N6UusHDhO4D2Vkr70Bftt.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Karl_Tofel: dobra, problem został rozwiązany - wystarczył mail z komputera i ip, który był już zapamiętany co co maila, który był używany przez ostatnie kilkanaście lat. Niemniej, będę miał nauczkę na przyszłość.
  • Odpowiedz
@Karl_Tofel: wp to tam jeszcze #!$%@?, bo dodali 1login i autoryzację logowań telefonem. Ja nawet na swoim PC nie korzystam z opcji "dodaj urządzenie do zaufanych", za każdym logowaniem ma być autoryzacja na telefonie, który mam zabepieczony dodatkowo pinem + odciskiem palca. Paranoja? Może, ale nic mi nigdy nie ukradli w internecie. Token, panie ferdku, wszędzie token.
  • Odpowiedz