Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy (,)

Na laptopie Lenovo G710 od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać mi się poziome paski na ekranie, a teraz już ich jest na tyle dużo, że bardzo utrudnia to pracę. Rozbierałem laptopa i próbowałem poruszać tym kabelkiem od matrycy zarówno przy wejściu do matrycy jak i wejściu do płyty głównej laptopa, ale niestety to na nic...

Podłączałem również monitor zewnętrzny i na nim nie są wyświetlane żadne defekty, więc chyba mogę wykluczyć, że to karta graficzna w laptopie? (działa na zintegrowanej w procesorze).

Czy to wina kabelka do matrycy, samej matrycy, czy może jeszcze czegoś innego? Laptop służy mi już od kilku dobrych lat i mam nadzieje że jeszcze posłuży i uda się go odratować.

#komputery #laptopy #laptop #lenovo #g710 #pogotowiekomputerowe #naprawalaptopow #naprawaelektroniki
Pobierz
źródło: comment_1629788628doO83t6XLF98v1OHAC0U9o.jpg
  • 6
@wypokowy_expert: Dzięki wielkie za odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dodam, że paski zmieniają kolor w zależności od tego jaki dominuje na monitorze. Jak wejde na stronę gdzie jest białe tło, to paski po kilkunastu sekundach przybierają kolor w pobliżu bieli, jak dużo czarnego jest to w pobliżu czerni (jak na zdjęciach).

Karte graficzną miałem kiedyś nvidię, ale niestety padła, wyłączyłem ją w biosie i działam tylko na
@wykopeel: karta dedykowana już dawno przestała działać i wyłączyłem ją w BIOSie ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale teraz zamawiam nową matrycę, mam nadzieje że laptop posłuży jeszcze kilka lat, wszak kupiłem go w 2014r. ( ͡° ͜ʖ ͡°)