Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kfasio loro park polecam, najlepiej wynajac fure i objechac dookoła ( ͡ ͜ʖ ͡)

@kaplsownik: byłem, w zasadzie wszędzie, w tym roku aktywny wypoczynek, tym bardziej, że otworzyli szlak ma Masce po 6 latach.
  • Odpowiedz
@kfasio jadę na teneryfe w wtorek. Czy po zejściu szlakiem z Masca są już dostępne statki, którymi można przepłynąć do "cywilizacji" czy trzeba wspinać się z powrotem do Masca ?. Czy orientujesz się czy zakup podwójnych biletów na siam park+loro park możliwy jest tylko online czy można kupić podwójny bilet również w kasie ?.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rafrafaau: co do Masca Trail - wiem tyle, że szlak już jest otwarty, lecz aby przejść trzeba załatwić to jakoś wcześniej - wymagane są kaski i zezwolenie, gdzie i jak się to załatwia niestety więcej nie wiem, samego szlaku w końcu nie zrobilem, nie mam też info czy z plaży zabierają - musisz dowiedzieć się u źródła. Co do Siamparku - wg strony bilety należy kupić z wyprzedzeniem online na konkretną
  • Odpowiedz
@rafrafaau: Jeszcze przeczytałem, że jak coś najpierw się gdzieś bilety kupuję na ten statek w mieście. https://prostoopodrozach.pl/blog/europa/hiszpania/teneryfa/wawoz-masca?fbclid=IwAR2V57zU025ykc49YxS832caQvTSA4d2d7fkNd4mImMTQSet2vxt9-U3OOk
I piszą o tej rezerwacji, ale na necie terminy są na 2/3 miesiące do przodu zarezerwowane, chociaż też gdzieś czytałem, że co pół h wpuszczają 30 osób, ale nie wiem ile w tym prawdy.
  • Odpowiedz
@kfasio @rafrafaau Mam w planach wyjazd na Teneryfę w najbliższych dniach, ale zastanawia mnie, czy obecnie na wyspie są duże utrudnienia dla osób bez paszportu covidowego? Jak wyglądała sytuacja podczas Waszych wyjazdów? Czy bez dowodu szczepienia można było normalnie wejść do restauracji, sklepów? Jak z wypożyczeniem samochodu albo wejściem do Siam Park lub kolejki na Teide, są jakieś problemy?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@amaunet: nigdzie nie spotkałem się z potrzebą pokazania paszportu, na lotnisku sprawdzali jedynie ten hiszpański kod QR. Wejście do restauracji, siamparku, sklepów, wypożyczenie auta, wycieczka objazdowa po wyspie busem - wszystko bez problemów, jedynie w pomieszczeniach należy założyć maseczkę. Nie byłem w tym roku na Teide więc tu się nie wypowiem, ale podejrzewam że na bank też nie trzeba certyfikatu. Co do samego siamparku - tam trochę świrują i na terenie
  • Odpowiedz
@amaunet jest dokładnie jak napisał @kfasio. Paszport covidowy sprawdzany tylko po przyjeździe przez polskich celników. Po przylocie na Teneryfe sprawdzali tylko ten certyfikat Hiszpański. Na terenie wyspy nie sprawdzano nigdzie szczepień jedynie maseczki.
  • Odpowiedz