Wpis z mikrobloga

Heja mireczki, czy jeśli po wypiciu 2-3 zalań matero występuje lekki ból głowy i powiedzmy efekt jakiegoś oszołomienia, to jest do zbyt duża dawka? Próbuję aktualnie kilka yerb od Fede Rico i po jednej z nich tak właśnie jest, jakby mnie z kapci #!$%@?ło, a nigdy wcześniej po takowej ilości nie było takich jazd.
#yerbamate #yerbamatewykopclub
  • 8
@kapselou: Prawdopodobnie wynika to ze spożycia wysokiej dawki kofeiny. FD słyną z wyjątkowo mocnego suszu, a La Mejor od nich jest jedną z najmocniejszych yerb na rynku.

Druga sprawa, że każdy ma inną tolerancję kofeiny, więc jednemu będzie w sam raz, a inny już może uznać tą dawkę za "przedawkowanie". W każdym razie, najważniejsze przy takich konkretnych yerbach jest picie tak, jak pijają w Paragwaju - małe naczynko (100 - 200
@DobreZielePL: hej, a wiadomo mniej więcej w jakim tempie się uwalnia kofeina? Pewnie zależy to od temp. wody i powierzchni kontaktu suszu z wodą, ale jestem ciekaw szacunkowo ile % w 1. zalaniu, ile % w 2. zalaniu itd. Nie znalazłem nigdzie takiego info, więc pewnie ciężko to policzyć. W badaniach które widziałem jest zawsze jedno zalanie o konkretnym czasie "zaparzania" np. 10 minut i patrzą ile mg kofeiny. Ale wiadomo,
@maggotbrain15: Raczej ciężko o dokładne informacje w tym temacie, choćby z uwagi na różnice w zawartości kofeiny i w prędkości wypłukiwania się między poszczególnymi markami yerby, nie wspominając już o różnicach między krajami produkującymi YM. W każdym razie przy parzeniu wodą 75-80 stopni, zawsze pierwsze 3 zalania zawierają najwięcej kofeiny. Ogólnie też można stwierdzić, że z każdym zalaniem praktycznie logarytmicznie zmniejsza się zawartość kofeiny.

Jedyny temat do głębszych rozważań, którego nie
@DobreZielePL: dzięki za info, dobrze wiedzieć, że to 3 zalania - a pytam tak o kofeinę pod kątem treningowym żeby sobie lepiej dopasować.

PS. Z tym spadkiem logarytmicznym to chodziło Ci o to, że spada szybciej czy wolniej niż liniowo? Może to i mało ważne, ale jestem dociekliwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)