Wpis z mikrobloga

  • 12
1564 + 1 = 1565

Tytuł: Grand Hotel Calciomercato
Autor: Gianluca di Marzio
Gatunek: sport, piłka nożna
ISBN: 9788382103571
Tłumacz: Marcin Nowomiejski
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Ocena: 7/10

Gianluca di Marzio to ostatnimi czasy popularny także w Polsce dziennikarz sportowy rodem z Italii, ponieważ jako pierwszy ogłosił, że Paulo Sousa obejmie reprezentację Polski. Wydawnictwo SQN poszło więc za ciosem i wydało po polsku książkę sympatycznego człowieka z Włoch poświęconej kulisom negocjacji transferowych. Pod względem treści nie można narzekać, di Marzio serwuje nam smaczki prosto z piłkarskiego rynku, niektóre śmieszne, niektóre idiotyczne. Wydawać by się mogło, że kupienie piłkarza jest poprzedzone wielotygodniową obserwacją, argumentami i szerszą dyskusją kilku osób, a tymczasem okazuje się, że o wszystkim może zadecydować kaprys, brak morza, magia liczb, a transfer Krzysztofa Piątka można ogarnąć w 10 minut po obejrzeniu dwuminutowego filmiku przez persony z Genoi. Czasami są to nocne rozmowy, bywają też i transfery załatwiane na lotnisku jak i te ogarniane chwilę przed zamknięciem okienka transferowego, ale każda z takich transakcji niesie ze sobą jakąś opowieść. Ze względu na narodowość autora, spora część książki dotyczy Serie A i włoskiego rynku, tak więc fani włoskiego futbolu powinni być szczególnie zainteresowani tą pozycją.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #pilkanozna
Pobierz Balcar - 1564 + 1 = 1565

Tytuł: Grand Hotel Calciomercato
Autor: Gianluca di Marzio
...
źródło: comment_1629657510E02A9O4TwXTBvY6iGlfgqA.jpg
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Balcar: mnie ta książka rozczarowała, głównie dlatego że wydała mi się po prostu nudna. Po przeczytaniu 1/4 książki reszta opowiadań wyglądała na pewną permutacją wcześniejszych.
@kaczors: Nie ukrywam, że mnie pod koniec lekko już nudziła, bo jednak krążymy wciąż wokół jednego kraju i zwłaszcza te opowieści sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat już nie robią wrażenia, ale ogólnie jestem zadowolony z lektury.