Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#plex #kodi #siecikomputerowe
Część chciałem się zapytać kogoś mądrzejszego o taki koncept czy zadziała i chętnie posłucham porad jak to ogarnąć.
Posiadam w domu serwer na Ubuntu. Używam go do rtorrent i jako serwera samby dla urządzeń lokalnych. Do tego net 1gbps /100mbps.
Chciałem nadać dostęp do plików z mojego serwera tak żeby np moja mama mogła oglądać filmy czy seriale z mojego serwera na #smarttv. Czym to najlepiej ogarnąć. Chodzi mi o jak najłatwiejszą obsługę i konfigurację że strony klienta. Każda sugestia mile widziana. Z linuxem jestem na ty od 20 lat więc po stronie serwera nie raczej nie przewiduje problemów z konfiguracją.
  • 20
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korni007: chyba podejmę wyzwanie. Konfiguracja z konsoli czy przez www? Czyli będę potrzebował dwóch kont jedno dla mnie jak serwera a drugie dla klienta?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ferro: a to dlna da się puscic poza sieć lokalna w sensie jak to będzie z opuznieniem. Ping w granicach 70ms między lokalizacjami jest jakieś 2.5k km
  • Odpowiedz
@b4rney: OK, myślałem, że to ten sam dom. Wtedy chyba tylko po VPNie (road warrior) byłby dostęp do serwera DLNA - to bym jednak odradzał więc.
  • Odpowiedz
@b4rney jellyfin jak chcesz udostępniać na zewnątrz bez większych kombinacji. W Jellyfin masz za free to za co plex chce hajsu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Rozważ jeszcze emby. Jellyfin się z tego wywodzi. Przetestowałem wszystko (PLEX, Jellyfin, Emby). Najprostszy out of box jest PLEX. A jak się zainteresuje aż to popatrz na Radarr+Sonarr+Jackett+Bazarr. To mocne kombo.
  • Odpowiedz
@b4rney: a na smarttv masz wgrane kodi? ja mam podobny setup i trzymam filmy/seriale na dysku sieciowym. Skoro na serwerze masz sambe to zamontuj te dyski w kodi i nie powinno byc problemów.
Ja to u siebie na raspberypi zrobiłem a w kodi wskazałem ścieżke filmów i seriali i wszystko ładnie hula.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ETplayer: takie rozwiązanie mam u siebie ale potrzebuje to puscic 2.5k km remote. Wszystko działa przez plex nawet serwera tak nie obciąża jak oglądaja 3 osoby na raz. Ale net potrafi wtedy do 100mbps upload pójść jak każdy ogldda streama w jakości oryginalnej
  • Odpowiedz