Wpis z mikrobloga

@oneandonly: @adulski: Ok, więc lecimy:

1. Na telefonie mam zainstalowaną wersję andka 4.1.2 klikam, żeby sprawdził aktualności i pokazuje mi, że mam najnowszą wersję a w necie czytam, że są już 4.3 a nie długo ma wyjść 4.4. Dlaczego nie chce mi zaktualizować tego i czy można to zrobić ręcznie?

2. Czy w andku występuje odpowiednik jailbreaka jak w przypadku iOS? Ogólnie jak wygląda ręczna instalacja czegokolwiek spoza google play?
@szaqal: 1. #edit - musisz poczekac az plus wyda nowszy soft

2. nie ma czegos takiego jak JB po prostu instalujesz aplikacje (trzeba tylko przestawic zeby moc instalowac aplikacje od nieznanych dostawcow w ustawiniach aplikacji)

3. masz w sklepie play, mozesz popatrzec na xda-developers (google)
1. W zależności od tego czy telefon był kupowany w jakiejś sieci komórkowej czy w bezpośredniej sprzedaży, aktualizacje wychodzą w różnym czasie. Np z wolnej sprzedaży możesz mieć aktualizację dziś, z Plusa za dwa tygodnie, z Playa za 3 miesiące.

2. Tak, istnieje coś takiego jak 'rootowanie'. Polecam forum androida. Jeśli chodzi o instalację aplikacji spoza marketu wystarczy ściągnąć plik .apk, wrzucić i zainstalować. Do większości nie potrzebny jest root.

3. Ze
@oneandonly: @bartoneczek: Super! Już coś wiem

ad.1 Pewnie nie da się ominąć tego Plusowskiego zabezpieczenia co? Trzeba czekać? :> Chłopaki mają coś poślizg bo wg wiki 4.1.2 wyszła 27 czerwca 2012 :>

ad.2 Czym mniej więcej jest to rootowanie i kiedy trzeba go robić?
@szaqal:

ad. 1 Powinno się dać, ja w moim SGSie też nie miałem kilka miesięcy po aktualizacji najnowszej wersji, bo Playowi się nie spieszyło. W SGSie można było zrobić aktualkę innym, niebrandowanym romem za pomocą oficjalnego narzędzia (bez utraty gwarancji).

ad. 2 Rootowanie daje Ci dostęp do głębokiego systemu plików. Nie jest to nic innego jak uprawnienia 'roota' w linuksie. Jakie korzyści? Pozwala odblokować niektóre funkcje w niektórych programach. IMO w
@oneandonly: @bartoneczek: Panowie dzięki jeszcze raz za pomocne odpowiedzi, rozjaśniliście mi trochę sytuacje :> Jakby co to pozwolę sobie was wołać w tym wpisie jeszcze bo te pytania to były tak na szybciocha, najbardziej mnie nurtujące ;)

ps. jakieś strony z softem polecacie? tak wiem, że jest google play.. :)
@bartoneczek: hej mam jeszcze dwa pytania.

1. Mam apexa ściągłem sobie motyw ale dlaczego mam czarne tło w aplikacjach? chciałbym żeby tam też tapetka się przewijała ;>

2. Jakiś program w play w stylu menadżera urządzenia do usuwania aplikacji itp bo chciałbym pousuwać te wszystkie randomowe shity z Plusa czyli jakies iple, muzodajnie itp
@szaqal: 1. soft to tradycyjny 'thepiratebay' tam masz wszystko co mozesz tylko chcieć.

2. motywy mozesz poszukac na xda-developers

3. aplikacje z motywami sa czesto niedorobione, ja nie lubie z nich korzystac bo mnie wlasnie takie rezczy wkurzajja.

4. mozesz sprobowac przez ustawienia i aplikacje ale chyba tego sie nie da wywalic i jak zresetujesz telefon to bedzie sie tez za kazdym razem instawlowalo