Wpis z mikrobloga

Cześć, mam problem z instalacją elektryczną w moim domu, która od lat uparcie próbuje mnie zabić XD
Mam zabezpieczenia różnicowo prądowe - jak mnie kopie prąd jeszcze sie nie zdarzyło żeby zadziałało, przyciskiem test wywala,
bezpieczniki na gniazdka b16- jak mnie prąd kopie to bezpiecznik tylko kibicuje,
na oświetlenie b10- #!$%@? podpatrzyły od większych kolegów zachowanie i też do roboty się nie zabierają
bezpiecznik główny c20- #!$%@? jak 20 lat temu został włączony od tej pory nawet nie drgnął,
jedyny mąż stanu to bezpiecznik przy liczniku, #!$%@? za każdym razem jak zrobię zwarcie to tylko ten jedyny osamotniony ostatni samuraj zbiera się do roboty XD trochę lipa bo zawsze trzeba biegać do ogrodzenia ale zawsze to lepsze od fajerwerków w domu.
Po dzisiejszej akcji postanowiłem coś z tym zrobić XD Mirki macie jakieś pomysły o co może chodzić?
#elektryka #dom #korki
  • 10
@Zenit_b jakie masz zabezpieczenie przedlicznikowe. Zabezpieczenie różnicowo-pradowe sprawdź mając żarówkę w oprawie i przyłóż kabelki do dziurki i bolca, potem do drugiej dziurki i bolca i powiedz czy wywali. Ale najlepiej wezwać elektryka i niech zrobi pomiary porządne i zobaczy co jest nie tak.