Wpis z mikrobloga

Z racji tego, że w zeszłym tygodniu piorun przywalił i w chałupę i poza dwoma TV, dwoma PC i kilkoma innymi rzeczami, poszedł się kochać dekoder Zgemma H9S, skłaniam się do ponownego zakupu.

Z tego co widzę, to sprzęt podrożał i to nawet zauważalnie (a chcę kupić dwa dekodery). Tańszy jest Zgemma H9S SE, a z tego co zdążyłem wyczytać, to różni się tym, że ma android? To chyba powinien być droższy, niż tańszy? No i te SE sugerujące Second Edition. Ktoś coś na temat porównania tych dwóch dekoderów? Bo spotkałem się też z określeniem "zamiennik" dla H9S.

Przyzwyczaiłem się do tego sprzętu i oferował więcej, niż było mi potrzebne. Może jeszcze jakiś inny (tańszy) zamiennik wchodzi w grę? Do użytku z jedną satelitą, aplikacje mnie nie interesują, do współpracy z TV 65" 4K, to tyle wystarczy, żeby dał się do niego zaprzęgnąć. Po sprzęcie nie oczekuję fajerwerków.
#cccam #zgemma
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fist_Of_Truth: naprawdę nie wiem czy cokolwiek sensownego w podobnych pieniądzach znajdziesz. Moja zgemna chyba 3 rok jest ze mną nie zawiodła nigdy. Jesli sam lubisz swoją, to nie szukalbym zamiennika tylko pozostał przy marce.
  • Odpowiedz
@pierug92: Tak też w takim razie zrobię. Nie będę eksperymentował, skoro Zgemma daje radę i w zasadzie cena mimo że poszła w górę, to jest akceptowalna.

Cały czas jednak szukam powodu, dla którego H9S SE jest tańsza od zwykłej H9S, skoro jest nowsza i ma androida. Coś musi byś na rzeczy.
  • Odpowiedz
@Fist_Of_Truth: Może ceny pojedynczych podzespołów zeszły z ceny i pozwoliło na obniżenie jej? Na papierze jest odrobinkę lepszy - jak jest w rzeczywistości - nie wiem, ale znając zgemme i tak działa świetnie
  • Odpowiedz
@reca: Tak, zasilacz sprawny (stety/niestety). Sam dekoder się włącza, tzn. zapala się na czerwono logo, można z pilota włączyć (białe logo), na pilota więc reaguje, ale już sygnału na TV nie daje. Sprawdzone na 3 urządzeniach i kablach HDMI. Ten sam efekt :/
Rozebrałem nawet dekoder i ZERO (jak dla laika) oznak jakichkolwiek uszkodzeń. Jedynie lekko przyciemniała na 2-3 mm obudowa przy wejściu na kabel antenowy.
Szkoda mi sprzętu, bo folia
  • Odpowiedz
@reca: niestety poszedł też router od Neo i dostałem nowy, zmienił się zatem klucz, więc nie wiem jakbym miał się połączyć router-dekoder-PC po WiFi. Po kablu bezpośrednio do routera też nie znajduje. Jedyne co działa w H9S to podświetlenie z czerwonego na białe poprzez pilota.

Nie wiem, czy da się tu cokolwiek zrobić chałupniczą metodą, a serwis tego sprzętu raczej nieopłacalny.
Trudno, mam nauczkę. I taką dobrą radę przy okazji, że
  • Odpowiedz