Wpis z mikrobloga

Eh, Konfa jak zwykle swoje. Po pierwsze w interesie całej opozycji w tym Konfy jest odwołanie Witek. Ale oni wolą pokazać swoją pogardę dla "bandy czworga" i dać nierealne postulaty - bo tak zniesienie "segregacji sanitarnej" zwanej inaczej zdrowym rozsądkiem, który nie wpędzi nas w kolejne lockdowny bo ludzie zamiast w naukę wierzą w szarlatanów jest postulatem nierealnym i szkodliwym. Ale oczywiście trzeba się zachwycać tym, że Konfa znowu pokazuje, że ich rządy byłyby niebezpieczne a ich zdolność do współpracy jest zerowa. Dodatkowo partia podzielona w pół gdzie obok siebie w ławie sejmowej siedzi Kulesza i Braun z kompletnie inną wizją Polski przez co w nawet tak wydawałoby się prostym głosowaniu jak Lex TVN są podzieleni na pół. Nie można oddać takim ludziom Polski - nigdy. #polityka
  • 10
@protozoa Nie wszyscy bo Braun i Berkowicz ostentacyjnie nie głosowali to raz. I ok są podzieleni na pół więc dogadali się, że się wstrzymają, chociaż wydawałoby się że skoro wolność gospodarcza jest najważniejsza to wspólnie zagłosują przeciw. Jednak nie. Po drugie to są nierealne postulaty. Trudno zeby Lewica wycofała się z socjalnych pomyslów Polskiego Ładu skoro częściowo współgrają z ich programem. Trudno też zeby Konfa szantażowała normalnych ludzi w tym kraju i
@Sinn: @protozoa:

reżim antynaukowy

O ho - przypomina mi zasób językowy jak z przemówień Breżniewa, Gomułki czy Andropowa xD
A tak na poważnie
Konfa nic nie mówi o zakazie szczepień. Radzę doczytać przemówienia, radzę przejrzeć teksty a nie łykać nagłówki z gazet. Ze strony Konfy chodzi po prostu o niewykorzystywanie statutu szczepienia do uzależnienia od tego kwestii egzystencjalnych, ekonomicznych a nawet praw obywatelskich. Co do Polskiego Ładu - to jest
@Aik32fr45yd Nie ma znaczenia Twoja opinia o Polskim Ładzie. Ja też nie jestem fanem takiej formy gospodarczej, ale to nie oznacza że Lewica to poprze vide nierealny postulat. "Reżim antynaukowy" to oczywista satyra na pojęcie "reżim sanitarny". I nie ma znaczenia Twoi widzimisię, nie żyjemy w akapie i czasami jako jednostka musisz zrobić coś dla dobra ogółu, w tym wypadku coś tak strasznego jak szczepienie. Które dosłownie chroni Cię przed ciężkim przebiegem
@stan-tookie-1 No nie wiem, może tak że PiSowcy nie będą mieli swojego marszałka więc nie będą mogli odwalać cyrków przy przegranych głosowaniach? No chyba że Konfie zależy na tym żeby PiS mógł robic co chce to wtedy faktycznie nijak im się to nie opłaca
@Sinn dobra to nie bedzie pisowski marszalek, a skąd pomysl że marszałek z platformy będzie jakkolwiek sprzyjał konfederacji?czy tam z sld. Oni glosniej od pisu krzyczą że to faszysci.
Rozumiem element z zaskodzeniem pisowi ale w tym bedzie korzysz dla platformy jako lidera opozycji a nie dla konfederacji, ci musza szukac realizacji swoich postulatów
@Sinn: Tak się składa, że się zaszczepiłem i to była moja dobrowolna decyzja. Ponadto - będąc zaszczepionym też mogę zarażać. Powiem nawet więcej - ta szczepionka nie ukończyła w pełni badań, które ukończy najwcześniej w 2022 i 2023, więc tym bardziej mogłem mieć obiekcje co do przyjęcia szczepionki

Nielogiczne, świat nie kręci się wokół Ciebie dlatego nakaz szczepienia/sankcje dla niezaszczepionych muszą istnieć albo się z tego nie wygrzebiemy

Tak się składa,
@Aik32fr45yd: Tak, możesz zarażać, ale jeżeli każdy by się zaszczepił to COVID najpewniej by nie zmutował.

Dwa, tak to zależy od decyzji rządzących. Ale one się nie zmienią, więc jedyne co można zrobić to się zaszczepić a nie tupać nóżką bo "panie, kto tam wie co w te szczepionki włożyli". Co do składu i wysłaniu szczepionki do badań to jakiś link? Przecież taka szczepionka jest sprawdzana pod kątem bezpieczeństwa na wielu
@Sinn:

Tak, możesz zarażać, ale jeżeli każdy by się zaszczepił to COVID najpewniej by nie zmutował

Nie masz co do tego pewności
Po drugie - co do Izraela - wypowiedź lekarza ze szpitala Izraelskiego https://www.visiontimes.com/2021/08/08/israel-hospital-vaccinated.html
a co do odmowy udzielenia badań - https://twitter.com/OrdoMedicus/status/1426165827133485058
Akurat straty niektórych koncernów (np. Astra) wynikają z rywalizacji pomiędzy poszczególnymi koncernami, np. Pfizer bardzo dużo zarobił podczas sprzedawania wakcyn, zresztą wyciekły bardzo niekorzystne kontrakty z Pfizerem w