Wpis z mikrobloga

Elektryczne Mirki, moze Wy mi predzej poradzicie niz przyjedzie ekipa z pogotowia energetycznego. Po poniedxialkowej burzy zaczely sie problemy z 3-cia faza, zanikalo napiecie (sprzety w domu sie wlaczaly i wylaczalu a swiatelko na bezpieczniku migalo). W nocy poszlismy zerknac na chwile do skrzynki licznikowej czy tam czegos nie zalalo (mamy przylacze kablowe), no ale szafke tylko otworzylismy, stwierdzilismy, ze nic tam wyjatkowego nie ma i zamknelismy - przez chwile sytuacja sie ustabilizowala (napiecie wrocilo, swiatelko fazy L3 swiecilo ciaglym czerwonym swiatlem). We wtorek rano faza przestala dzialac calkowicie. Czekamy na pogotowie, ale oni moga dojechac i za 2 dni, bo caly czas w okolicy jest duzo posesji w ogole bez pradu.
Pytanie czy jest kwestia zalewanego przylacza, czytalam, ze styki przy liczniku potrafia sie zalewac czy jednak u nas ten glowny vezpiecznik walnal i wolac elektryka?
Biala_koldra - Elektryczne Mirki, moze Wy mi predzej poradzicie niz przyjedzie ekipa ...

źródło: comment_16292633158L2KyC0hI0sjV0pHEo7XP9.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Biala_koldra: Obstawiałbym uszkodzenie na linii zasilającej przyłącze. Czyli byłaby to kwestia naprawy poprzez ZE. Natomiast czy warto ściągać elektryka? By zerknął swoim fachowym okiem? Z pewnością powie wtedy więcej, moje dywagacje nie muszą odzwierciedlać stanu faktycznego.
  • Odpowiedz
Ok, dzieki - jesli obstawiacie, ze to i tak ZE, to poczekam z elektrykiem. Ma u mnie i tak byc w sobote, moze tamci do tego czasu dojada, a on jeszcze przejrzy instalacje. Poki co zmywanie reczne i zimne posilki, bo akurat na tej fazoe zmywarka i kuchenka ;-)
  • Odpowiedz
@sprytny_borsuk: to nie obciazy za bardzo instalacji?w sensie, ze tersz bylo tak zrobione, ze bylo rozdzielone, przykladowo klima, pralka, lodowka i czesc swiatel na jefnej, a np. Kuchenla, zmywarka, suszarka na drugiej (hipotetycznie, nie wiem czy dokladnie tak)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Biala_kold Jak możesz zrób mi zdjęcie całej rozdzielni plus masz próbnik napięcia? Taki wkrętak przezroczysty z płaskim kawałkiem metalu na końcu.
  • Odpowiedz
@Kiszony: wiem co to jest probowka, tak sie sklada, ze mam ja na stale przy biurku :-) dzisiaj panowie w koncu dojechali i faktycznie w skrzynce przedlicznikowej stwierdzili brak fazy. Pokrecili sie po okolicy z podnosnikiem i namierzyli na jednym slupie poluzowane przewody na stykach, ktore faktycznie prawdopodobnir puscily w trakcie poniedzialkowego armagedonu. Dziekuje Wam za pomoc.
Biala_koldra - @Kiszony: wiem co to jest probowka, tak sie sklada, ze mam ja na stale...

źródło: comment_1629383674zvVajanWE8cO1J7iUZ1DH5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz