Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady. Dziewczynie kończy się świadczenia rehabilitacyjne 18 sierpnia (piątek). Miała je ze względu na operacje kolana. Pracodawca zgodnie z prawem rozwiązał umowę i w tej chwili zostaje bez zatrudnienia.
Chce podjąć pracę i zarejestrować się w urzędzie pracy od razu w poniedziałek.
Jednak wychodzi na to, że weekend zostaje bez ubezpieczenia. Dobrze rozumiem?
Bo kończy się równo z końcem świadczenia, a urzędy w weekend nie pracują.
Nie byłoby to problemem, ale namówiłem ją na kilkudniowy wyjazd pochodzić po niskich górach ze względu na mój urlop. W razie czego ubezpieczenie jednak by się przydało.
Może znacie jakieś pewne ubezpieczenie zdrowotne, które można wykupić na te kilka dni?
Czy się mylę i przez weekend w dalszym ciągu jest ubezpieczona?

#ubezpieczenia #nfz #urlop #zus
  • 4
@Finepl: https://kadry.infor.pl/kadry/ubezpieczenia/ubezpieczenie_zdrowotne/777145,Bezplatna-opieka-zdrowotna-po-ustaniu-zatrudnienia.html

Osoby, które po ustaniu zatrudnienia pobierają świadczenia z ZUS, nie odprowadzają składki zdrowotnej. Jednak pomimo braku składki, mogą korzystać bezpłatnie z opieki medycznej. Nawet jeśli w systemie eWUŚ „wyświetlają się na czerwono”. Prawo to przysługuje tylko w okresie pobierania świadczeń: zasiłku chorobowego, świadczenia rehabilitacyjnego oraz zasiłku macierzyńskiego. Po upłynięciu okresu ich przysługiwania, nie obowiązuje już prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej. Z datą ostatniego dnia przysługiwania świadczenia traci się prawo
@darek-jg to znalazłem :) tylko teraz występuje taki paradoks, że nie da się nic zrobić. Bo gdyby np. świadczenie wygasało w czwartek to w piątek idzie się do urzędu pracy i się człowiek rejestruje. Chyba zostaje kupić jakieś ubezpieczenie turystyczne w razie czego. Możecie coś polecić?