Wpis z mikrobloga

140 600 - 1000 = 139 600
Data donacji - 13.08.2021
Rodzaj donacji - płytki krwi + osocze
Miejsce donacji - RCKiK Poznań
Grupa krwi - A Rh-
Prywatny licznik - 10450ml
Przyznane odznaczenia - ZHDK II

Dziś pierwszy raz oddałalam składniki, wcześniej zawsze krew pełna, radość tym większa że na prywatnym liczniku wskoczyło 10l . Odbiór legitymacji trwał jakieś 4min :) dodam że w #poznan po przyznaniu II stopnia otrzymujemy 50% zniżki na komunikację miejską ()

#barylkakrwi #krwiodawstwo #rckik
Pobierz Atktona_tyle - 140 600 - 1000 = 139 600
Data donacji - 13.08.2021
Rodzaj donacji - pł...
źródło: comment_1628856191926toxrA0T0u6f8xYiryRV.jpg
  • 20
@Atk_to_na_tyle: zawsze bardzo chciałem być dawcą ale strasznie stresuje mnie nawet zwykle pobranie krwi do badań. Raz nawet zrobiło mi się czarno przed oczami na jakieś 10 minut. Myślisz że da radę to pogodzić czy lepiej nie bo im tam jeszcze zejdę na zawał? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Isra: wyśpij się, zjedz dobre śniadanie, nawodnij, weź dobra książkę i tyle ;)
Kobiety w rckik są chyba najdelikatniejsze jakie spotkałam. Nie raz jest tak, że nawet nie wiem kiedy a ona już zbiera próbkę ;)

Powiedz, że Cię to trochę stresuje, nie patrz na igłę i będzie luz :)
@Isra warto spróbować, tak jak pisała poprzedniczka nie patrz na igłę jeżeli to cię stresuje, czasami zdarza się że ktoś na chwilę ma mroczki przed oczami ale wtedy panie podają chyba wodę z cukrem z powodu spadku glukozy (proszę mnie poprawić jeżeli się mylę) .Dasz radę - krew to jeden z piękniejszych darów :) dziś pani mi powiedziała że płytki i osocze trafiają najwcześniej do osób w trakcie chemioterapii.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atk_to_na_tyle: powinni cię w sumie poinformować o typie donacji, a ty powinnaś zdecydować co chcesz oddać (w ankiecie zazwyczaj jest pole, gdzie zaznacza się typ donacji, którą chce się mieć), lekarz też powinien w sumie spytać