Wpis z mikrobloga

Teraz można już być pewnym -
Środowisko anstysystemowe jest jeszcze bardziej skorumpowane i zdemoralizowane przez chęć wzbogacenia się niż stare partie.

Wychodzi na to, że około połowy posłów antysystemowych z tych 2 kadencji w pewnej chwili przeszło do PiS.
Gdyby rzadziła PO pewnie przeszłaby do nich spora część drugiej połowy.
Wśród starych partii i uważanych za systemowe odsetek ludzi, którzy dali się politycznie skorumpować i przeszli do PiS jest znacznie niższy.

W antysystemowe hasełka to można wierzyć jak sie kilka lat temu skończyło gimnazjum i się jest jeszcze na tyle naiwnym aby uważać, że może i politycy przez ostatni wiek kradli, uprawiali kumoterstwo, oszukiwali i cynicznie manipulowali elektoratem, ale ci nowi to są na pewno uczciwi patrioci (bo przecież tak mówią) i wcale nie chodzi im o nachapanie się przy korycie.

Niestety antysystem się przez te 2 kadencje skompromitował masowymi zmianami barw i przechodzeniem na stronę reżimu.
Jeżeli ktoś jest w wieku studenckim i operuje takimi hasłami to powiem - naiwny, rozczarowanie jeszcze przed nim i bede współczuł.
Ale jeżeli ktoś ma ponad 30 kilka lat i nadal pierdzi o bandzie czworga to powiem - d*****.
Gadanie o antysystemie to wyłacznie trick wyborczy majacy uwieść pewne grupy wyborców. Antysystem to utopia tak jak komunizm. I tak jak tam za chwytliwymi hasłami stoją ludzie, którzy chcą władzy.

#antysystem #kukiz #neuropa #4konserwy #polityka
  • 42
  • Odpowiedz
@Volki: to, że od antysystemowców poszła zdaje sie ponad połowa, a z innych do kilku procent. Ale to już pisałem, wiec po co pytasz o coś co jest wyjasnione wyżej?
Od narodowców w poprzedniej kadencji zdaje sie 6 na 9 poleciało do pis. Bedziesz twierdzil, że to to samo co posłanka Lewicy u Gowina?
  • Odpowiedz
@szurszur: Kompletne bzdury. Kukiz nie jest przecież osobą biedną. Ciężko też doszukiwać się zdrady programu. Polityka polega na dogadywaniu się. Przecież w tym momencie Kukiz ma większy wpływ na Polskę niż cała opozycja. Tak się robi politykę. Sporo "Kukizowców" nie wytrzymało próby czasu, ale to normalny mechanizm.
  • Odpowiedz
  • 0
@szurszur

to, że od antysystemowców poszła zdaje sie ponad połowa, a z innych do kilku procent. Ale to już pisałem, wiec po co pytasz o coś co jest wyjasnione wyżej?

W tej kadencji nie było już kukiza 15. Startował z list PSLu, więc idzie to na konto PSLu.

A ile poszło do PiSu przez kilka kadencji z lewackiego PO? Przecież te osoby na sztandarach mieli walkę z dyktaturą™

Od narodowców w poprzedniej
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: tuska od czci i wiary odsądzali tylko zdebileni narodowcy, histeryczni pisowcy i reszta prawoskrętnego śmiecia ludzkiego, tak więc nie sądzę, aby ktokolwiek, kto nazywa siebie liberałem psioczył na tuska. To domena niewykształconych nizin, które łykają propagandę bez zająknięcia.
  • Odpowiedz
W tej kadencji nie było już kukiza 15. Startował z list PSLu, więc idzie to na konto PSLu.


@Volki: Był kukiz jako twór z list PSL, tak samo jak byli narodowcy w poprzedniej kadencji.

Kim byli ci narodowcy? Bo nie wiem kto był jeszcze narodowcem oprócz Andruszkiewicza.

Jestem pewien, że w poprzednich kadencjach, że PO zasiliła PiS więcej razy.


@Volki:

Procentowo ansytystemowcy bija na głowe cąła reszte w przechodzeniu do
  • Odpowiedz
@szurszur bo stare partie maja samorzady, jakis gosc z platformy stracił stanowisko to cyk do wodociagow do warszawy, jakis z pisu przegral lokalnie to cyk na wiceministra. Jakby tego nie mieli to tak samo by szukali pieniedzy tu i tam
  • Odpowiedz
ugadywali sie w sprawie podwyzek dla poslów, to co potem sie wysypalo


@stan-tookie-1: ???

Sejm przyjął w środę ustawę o podwyżkach wynagrodzeń dla zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Za ustawą głosowało 267 posłów, przeciw było 166, wstrzymało się 20. Za był PiS, KP oraz Polskie Sprawy; przeciw - KO, Konfederacja i Polska 2050. Głosy Lewicy i Kukiz'15 podzieliły się.
  • Odpowiedz
Rzymkowskiego trudno nazwać narodowcem.

Andruszkiewicz, Chruszcz i Siarkowska. Chyba ci się liczby nie zgadzają.


@Volki: Przesta robic fikołki. Pisałem o osobach z list narodowców. Rzymkowski był przez nic rekomendowany.
Nie pisz, że liczy sie nei zgadzaja wyraźnie napisąłem, że wyminiam tylko bardziej znanych. Gdyby mnie sie nie zgadzały to znaczyłoby, że Bosak mówił nieprawde.
Wiem, że to dla Ciebie szok, że ludzie od narodowców okazali sie najbardizej sprzedajni, ale przełknij to
  • Odpowiedz