Wpis z mikrobloga

@maciek84325: Od roku ceny GPU są idiotyczne i kosztują gdzieś między 2 a 3 razy tyle ile powinny i nie zanosi żeby w ciągu następnych 12 miesięcy była jakaś drastyczna zmiana.
@veti
A Pytanie mam? Może być monitor w 1440p a obniżyć w ustawieniach kompa?

Rozumiem że ceny skaczą.. Ale tam nie będą wymagające gry. Byle żeby to miało jakiś sens na te kilka lat chociaż
@maciek84325: Tutaj masz proponowany zestaw, ale jak chcesz się zmieścić w budżecie to zapomnij, że wszystkoi kupujesz w jednym sklepie. Tylko jak spojrzysz na GPU to ten RTX 2060 jest już 1000zł droższy niż w artykule, ale da się znaleźć egzemplarz innego producenta za około 2450 teraz.
https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-sierpien-2021-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,7
Ogólnie co byś nie wybrał to GPU zje około 50-60% budżetu.
max 4,5k. Zależy mi na intelu i grafie od nvidii. dodam że monitor w 1440p więc źeby karta nie miała problemów =D


@maciek84325: No... powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie stać cię.

Zastanawiam się tylko czy GTX czy RTX..


no to się nie zastanawiaj bo cię nie stać na RTXa. Ani mnie. Ani 90% przeciętnie zarabiających ludzi.

Jak wrzuciłem do koszyka zestaw z Ryzen 3600 i RTX
@maciek84325: Jeżeli pytasz się o ustawienia to według mnie 1440p średnie > 1080p wysokie/ultra. No i niestety obecnie jest jeden z najgorszych okresów dla graczy, ale i tak nie jest tak źle jak w maju gdzie ceny grafik osiągały 300% msrp. Najlepiej najpierw upolować GPU i pod niego potem składać kompa. No i zależy też w co będziesz grał, bo jak w jakieś gierki single to wydaje mi się że na
@maciek84325: GTX oprócz 1660 Super nie ma już nowych (nVidia nie produkuje) - tylko używane egzemplarze. W tej cenie co nowy 1660s możesz mieć używany 1080ti i jeszcze Ci zostanie - 1080ti jest o wiele lepszą kartą.