Wpis z mikrobloga

Ktoś tutaj programuje na Macu z M1? Się zastanawiam nad kupnem i jestem ciekawy jak to sobie radzi z taką pracą. Głównie mi chodzi o języki chodzące na JVM(Scala, Java) + hobbystycznie zaczynam się uczyć Go. To nie ma być sprzęt stacjonarny, od tego mam mocnego PC w domu, więc potrzebuje czegoś małego i wydajnego. Podzieli się ktoś wrażeniami z użytkowaniem sprzętu w takich zastosowaniach?
#apple #programowanie
  • 3
@Pawlis: Jeśli siedzisz aktualnie na Linuxie, to sprawdź sobie czy używane przez Ciebie pakiet z brew(czy innego menedżera) nie mają na gicie otwartych problemów z ARM.
Jeśli nie, to nie powinieneś mieć żadnych problemów.
Sam mam M1 i sobie bardzo chwalę i tylko pojedyncze pakiety. Ale klepie na iOS i na razie główny problem jaki mi sprawił, to trochę zabawy z odpowiednią konfiguracją swiftgena, którego trzeba było ogarniać poza brew, bo
jestem ciekawy jak to sobie radzi z taką pracą. Głównie mi chodzi o języki chodzące na JVM(Scala, Java) + hobbystycznie zaczynam się uczyć Go. To nie ma być sprzęt stacjonarny, od tego mam mocnego PC w domu, więc potrzebuje czegoś małego i wydajnego. Podzieli się ktoś wrażeniami


@Pawlis: U mnie leży i się kurzy. Jeśli miałbym się przesiadać z Windowsa, może byłoby to coś warte, ale jak mam drugiego lapka z