Wpis z mikrobloga

Mam kilka rekrutacji naraz (programista), do kiedy zwyczajowo można zrezygnować z oferowanej posady bez żadnych bad feelings? Chciałbym możliwie jak najbardziej obczaić wszystkie oferty, dostać konkretne widełki itp (co chyba dzieje się na późnym etapie rekrutacji), obstawiam że aż do ostatecznego podpisania umowy mogę bez większych problemów i wywoływania dram powiedzieć że się zwijam?

#it #programowanie #korposwiat
  • 6
  • Odpowiedz
@Aryze: Ja kiedyś odmówiłem firmie zaraz przed podpisaniem umowy, bo dostałem lepszą ofertę z innej. Ale zadzwoniłem i wytłumaczyłem dlaczego tamta oferta wydaje się dla mnie lepsza, że gdybym jej nie dostał to bym poszedł do nich. Babeczka mi podziękowała, że rozumie i cieszy się że dałem taki feedback.

Więc odpowiadając na Twoje pytanie wydaje mi się że na każdym etapie można zrezygnować ale miło by było mieć jakiś argument
  • Odpowiedz
  • 4
@Aryze Prawnie możesz po prostu nie przyjść na podpisanie umowy i nic Ci za to nie grozi. Jeśli jednak nie chcesz bad feelings to nie umawiaj się słownie na przyjęcie pracy, jeśli potem tego nie zrobisz.
Jeśli chcesz być fair to pozytywnej decyzji pracodawcy powiedz, że rozważasz jeszcze inne oferty i potrzebujesz czasu na zastanowienie. Zaproponuj od razu konkretny czas, np. tydzień czy ile tam chcesz. Pracodawca może wtedy zdecydować czy
  • Odpowiedz
@Aryze: Ofertę możesz odrzucić w każdym momencie, nawet po podpisaniu.
Mówisz uczciwie, że zaoferowano Ci coś lepszego i dziękujesz za poświęcony czas. Jeśli to powazna firma to nikt nie będzie miał pretensji
  • Odpowiedz