Wpis z mikrobloga

LG 27GN950-b

Ostatnio złożyłem komputer, głównie pod montaż video-grafike (Ryzen 9 3900, 32gb ram, Zotac 3070TI, 1TB 980PRO), jednak sen z powiek spędzał mi monitor. Chciałem aby był kosiarzem jeżeli chodzi o zdjęcia/ video, ale również miał dobre odświeżanie, żeby nacieszyć oko w Cyberpanku czy innej gierce na 144HZ.
Kompromisów na rynku jest bardzo mało, a przynajmniej jak na mój budżet 4k cebulionów.
Wiadomo typowo pod video/ zdjęcia - najlepsze są NEC / BENQ, jednak przy moim skillu nie musi być to TOP TOPÓW, jednak nie może to być też jakiś podrzędny monitor.
I powiem wam, że miałem wiele typów, jednak najlepszy monitor, który znalazłem i w swojej klasie nie ma konkurencji to LG 27GN950-b.
To na czym mi zależało to: 4k / 10bit / HDR (co prawda tu to bardziej zabieg marketingowy ale ok), DCI-P3 na 98% (Adobe RGB / sRGB na dobrym poziomie), nano IPS, odświerzanie 144Hz (z możliwością podbicia do 160Hz), wsparcie Nvidia G-Sync, firmowa kalibracja kolorów.
Ten monitor wg mnie to KOSA!
Najlepsze było to, że poluje na niego od kilku dni, i wszędzie był niedostępny. Obdzwoniłem wszystkich wielkich graczy (x-kom, komputronik itp) i wszedzie nie mieli info wiedy monitor będzie na stanie.
Dziś odświeżałem sobie morele, co jakieś 20 min i jakoś po południu, pojawił się na stanie, szybko koszyk, wysyłka itp.
Potwierdzenie zakupu - euforia. Po minucie od zakupu, odświeżam stronę i patrze, że została jedna sztuka (co prawda nie wiem ile było jak ja kupowałem), po 3-4 minutach póżniej "Produkt niedostępny".
Co to musi być za rzeźnik, że został wykupiony po zaledwie kilku minutach xD.

#pcmasterrace #monitory #grafika #morele #skladamkomputer
Pobierz PatrykPhoenix - LG 27GN950-b

Ostatnio złożyłem komputer, głównie pod montaż video-...
źródło: comment_1628613117JWKbkxJmfOfLAuPagef4OE.jpg
  • 11
LG 27GN950-b


@PatrykPhoenix: dosłownie parę stówek więcej i miałbyś NEC PA271Q który do grafiki i video jest jednym z 2 najlepszych 27 calowych monitorów na świecie :) Perfekcyjna kalibracja, równomierność, najszerszy możliwy gamut i inne techniczne cuda. No ale on ma odświeżanie 60hz i rozdziałkę 2560x1440 więc raczej byś na to nie poszedł :) Chociaż sam mam ten model i gram na nim również i do gierek świetnie się nadaje

Niech
@Ralphs: Nie ma czegoś takiego jak monitor do wszystkiego - albo gierki albo obróbka video / grafika - w przypadku tego LG będą ubytki techniczno kalibracyjne, wysokie delty odchyleń, większa nierównomierność podświetlenia. A i tak 60 hz nadaje się do gier - nie każdy musi mieć 120 fps