Wpis z mikrobloga

Skończyłem The Last of Us: Remastered

Piękna była to gra, piękna to była przygoda. Jeszcze żadna gra nie wzbudziła we mnie tyle emocji, ale to pewnie też dlatego, że sam jestem w podobnym wieku jak Joel i mam córkę nieco młodszą niż Elly.

Zazwyczaj w moich krótkich recenzjach skupiam się znacznie na wadach, a tutaj nawet nie bardzo mam się do czego przyczepić. System craftingu i rozwoju postaci był jak dla mnie bardzo dobrze wyważony, grałem na wysokim poziomie trudności i on powinien być docelowy moim zdaniem, bo surowców, amunicji czy apteczek miałem notoryczny niedobór. Zmuszony przez to byłem kombinować, zakradać się, odwracać uwagę wrogów, zwabiać ich w pułapki, a to była sama przyjemność.

Ten brak amunicji, ciągłe bieganie z czerwonym paskiem zdrowia i ta atmosfera beznadziejności połączona z rozpaczliwym szukaniem wszystkiego co będzie przydatne robiło mega klimat. Fabuła w tej grze to mistrzostwo świata, a dubbing Anny Cieślak podkładającej głos pod Elly to coś wspaniałego. Te emocje w głosie robiły mega robotę, zresztą Joel też miał świetny dubbing. Wracając do fabuły, to wszystko tu trzymało się kupy, ten wykreowany świat był tak realistyczny, pozbawiony błędów logicznych, brutalny i przerażający, że wsiąknąłem w niego kompletnie. Czytałem wszystkie notatki które znalazłem, oglądałem każdy pokój który zwiedzam, bo każde miejsce w tej grze opowiadało historię która się tam wydarzyła.

To gra dla dorosłych ludzi.

Moja ocena 10/10

Jeśli jeszcze ktoś nie grał, to powinien, bo to jest gra wybitna.



#ps5
Z.....r - Skończyłem The Last of Us: Remastered

Piękna była to gra, piękna to była...

źródło: comment_16286072672Fh2tZGZ4OygbBaEpznAUF.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • 3
@Zielony_Ogr p.s. bohaterka ma na imię Ellie
Jeśli chodzi o dwójkę to ma tę samą wadę co jedynka - w pewnym momencie tempo spada, ale jak skończysz to masz takie "okurdebele" i myślisz długo o całej historii
  • Odpowiedz
@Patus_Michal_Pol: grafika jest całkiem dobra jak na grę która ma tyle lat, remaster podbił tylko rozdziałkę, a co do tlou2 kto wie, może tak być jak piszesz. Ciekawy jestem tego wątku homo bardzo, bo mocno mnie drażni gdy jest to wrzucane na siłę.
  • Odpowiedz
@Zielony_Ogr:Genialna produkcja,przeszedłem ją jeszcze na PS3 i byłem zachwycony.Historia i styl narracji całej opowieści mocno przypominała mi styl znany z The Walking Dead które w tamtym czasie uwielbiałem.Ostatnio przeszedłem dwójke i aż tak mi się nie podobała ale nie będe spoilerował( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@liga: @camos: bez napisów grałem i dlatego ten błąd, wybaczcie

@M4A1Q123: mają talent, ale to co zrobili w tej grze to mistrzostwo świata, nie znam gry w której dzieckiem byśmy patroszyli wrogów, do tego jej cięty język i bluzgi, to buduje klimat tej apokalipsy gdzie liczy się przetrwanie gdzie świat jest brutalny i nadaje realności tej przygodzie, nie ma tego #!$%@?łego amerykańskiego patosu którym rzygam, tu
  • Odpowiedz
  • 1
@Zielony_Ogr mamy bardzo podobne gusta. Raczej nie zmieniłbym tabelki ocen. Dwójka niestety słabsza, pewne rzeczy wrzucone na siłę, ale finał ciekawy i dalej jednak to dobra gra.
Ograj sobie days gone. Zachwyciła mnie ta gra tak jak tlou.
  • Odpowiedz
serio aż tak dobry?


@Zielony_Ogr: dużo lepszy i daje dużo lepszą immersję.

BTW, dwójka na każdej płaszczyźnie bije jedynkę o głowę. Strona techniczna, animacje, grafika - wiadomo. Bardzo dużo zyskał gameplay - walka dostała sporo głębi, starcia są o wiele ciekawsze, projekt świata i poziomów jest wyśmienity. Rozbudowany wątek fabularny, więcej i bardziej rozwinięte postacie, więcej i większa skala scen akcji, no i narracja jak nigdzie indziej w grach wideo,
  • Odpowiedz
Ograj sobie days gone. Zachwyciła mnie ta gra tak jak tlou.


@atraxx: Spokojnie będzie ograny :) na razie skupiam się na krótszych grach, później będzie DG, Wiesiek, FFVII, RDR2. Mam tych gier jeszcze sporo ogrania
  • Odpowiedz