Wpis z mikrobloga

Światłowód Orange + TV + zewnętrzny ONT + własny router.
Skontaktowałem się z Orange i okazuje sie, że jeżeli nie ma żadnych problemów z infrastrukturą to dostanę zewnętrzny ONT.
Czytałem trochę tematów w necie w związku z konfiguracją takiego połączenia ale zastanawiam się czy ktoś z was mirki faktycznie z tego korzysta, czy to działa i nie stwarza jakichś większych problemów. Czy ktoś z was mógłby się podzielić czy ma takie rozwiązanie i jak to w praktyce działa? Fajnie by było też gdyście się podzielili konfiguracją sprzętową, której używacie :)

#orange #internet #siecikomputerowe #informatyka
  • 11
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk na trzepaku masz temat odnośnie tego. Ogółem współczuję tej telewizji po sieci bo to syf jak #!$%@?, do tego musisz odebrać vlany tagowane od operatora, na trzepaku chłopaki wszystko opisali jak coś. Ja mogę polecić mikrotika dobry sprzęt za dobre pieniądze.
  • Odpowiedz
@barto125: Dzięki, tak w ogóle ta konsultantka na czacie mówiła coś o tym, że gdyby coś było nie tak z infrastrukturą to mi ONT nie dzadzą, natomiast na pytanie co takiego miałoby być nie tak nie była w stanie odpowiedzieć. Przychodzi co do głowy o co to mogłoby chodzić? Światłowód mam podciągnięty bezpośrednio do wewnątrz domu.
  • Odpowiedz
@Xava: z tego co gdzies czytałem Funboxa dają do usługi szybszej niż 300mb dodatkowo nie wiem czy funbox 6 jest w jakikolwiek sposób bardziej funkcjonalny niż funbox 3.0 gdzie nawet statycznego routingu nie da się ustawić, a gdyby się dało to z niczym innym bym nie kombinował bo by mi to wystarczyło.
  • Odpowiedz