Wpis z mikrobloga

Tajwan należy do Chin. Przynajmniej tak twierdzi chińczyk który stoi obok mnie


@Zkzdncl: Nie dziwie się jak im od dziecka pakują propagandę o zbuntowanej prowincji i biednych Tajwańczykach, którzy chcą się zjednoczyć z kontynentem, ale ci cholerni separatyści ich terroryzują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Katsukyun: co ty mi tu farmazony jakieś? Tajwan oprócz całych Chin i Mongolii rości sobie prawo do terytoriów kilku innych państw. Oni dopiero kilkanaście lat temu zaczęli uznawać Mongolie jako państwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale do tej pory nie wyłączyli jej ze swojej mapy. Min. dlatego nie powinno się ich traktowac na poważnie. To tak jakby Wolne Miasto Gdańsk rosciło sobie prawo do calej Polski
LuckyStrike - @Katsukyun: co ty mi tu farmazony jakieś? Tajwan oprócz całych Chin i M...

źródło: comment_1628490180SnXRFzUzK7Z5prw63GNeiu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: Słabo, słabo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tajwan już dawno by zaprzestał roszczeń terytorialnych gdyby ChRL nie groziła, że ogłaszając niepodległość i opuszczając roszczenia ich zaatakują. Wracaj na YT. Tutaj wasza propaganda wzbudza jedynie politowanie.
  • Odpowiedz
@Katsukyun: Chcesz mi powiedzieć że jak Taiwan przestanie rościć sobie praw do całej Mongolii i po kawałku od Rosji, Birmy, Bhutanu, Indii, Japonii, Afganistanu, Pakistanu I Tadżykistanu to go Chiny zaatakują? Tak #!$%@? tylko to nas chroni przed trzecią wojną światową LOL poka źródło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: Tak. Utrzymanie roszczeń terytorialnych jest warunkiem polityki jednych Chin

The acknowledgment of the One China Principle is also a prerequisite by the People's Republic of China government for any cross-strait dialogue be held with groups from Taiwan. The PRC's One-China policy rejects formulas which call for "two Chinas" or "one China, one Taiwan" and has stated that efforts to divide the sovereignty of China could be met with military
  • Odpowiedz
Tajwan już dawno by zaprzestał roszczeń terytorialnych gdyby ChRL nie groziła


@Katsukyun: Po pierwsze wydawało mi się że piszemy tu o roszczeniach terytorialnych Tajwanu do do całej Mongolii i po kawałku od Rosji, Birmy, Bhutanu, Indii, Japonii, Afganistanu, Pakistanu I Tadżykistanu. W tym cytacie nie ma nic na ten temat.
A po drugie skąd jest ten cytat?
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: ROC już nie rości sobie praw do Mongolii, otworzyli tam swoje przedstawicielstwo nawet:
https://web.archive.org/web/20090210192036/http://www.taipeitimes.com/News/archives/2002/10/11/0000175237
A co do tej mapy co wrzuciłeś, to jest fikcja, utrzymana tylko, żeby nie prowokować Chin. tak jak napisał @Katsukyun, Chiny zaatakują Tajwan, jeśli uznają, że ten ogłosił „niepodległość”. Zmiana konstytucji i porzucenie tych roszczeń to według CHRL ogłoszenie niepodległości. Tutaj przewodniczący Xi mówi, że jeśli tajwańscy separatyści „odseparują” się, to Chiny zaatakują.
  • Odpowiedz