Wpis z mikrobloga

@kopo: i jeszcze 339 plusów. #!$%@? tam, ze sepse wywołują różne drobnoustroje(nie tylko wirusy) i w zależności od tego jaki patogen wywołał reakcje, podejmuje się odpowiednie leczenie. Nie ważne, ze reakcja=/= reakcji nie równa a COVID atakuje głównie płuca. Tutaj właśnie wychodzi kompletna niewiedza w zakresie funkcjonowania naszego organizmu. Fachowcy wypoku( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MxS89: No ale jak to? Jest burza cytokinowa? Jest. Biora w tym udział mastocyty? Biorą. Hamują je leki antyhistaminowe? Hamują. Korzystając z potęgi chłopskiego rozumu jasno wynika, że jest jeden prosty sposób na leczenie /a lekarze go nienawidzą/, wiec spisek i plandemia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kopo: musze sprzedac na oddziale, u wszystkich pacjentów septycznych będziemy robili profilaktykę antyalergiczną na środek kontrastowy z uzyciem h1-h2 blokerów i będą od nas z radiologii wyjeżdżać jak nowonarodzeni.
@kopo: to sytuacja z rodzaju tych, gdzie okulisci znajduja martwego pacjenta na swoim oddziale i sa tak podjarani i zaskoczeni sytuacja, ze wentyluja pacjenta z plamami opadowymi.
@kopo: tu sie nie ma co smiac, specjalista jeszcze nie jestem, mielismy sytuacje z reanimacja na stole w CT i pacjentem septycznym z ropniem w jamie brzusznej, zażądali przy okazji trauma-spirali założenie drenaża pod kontrolą CT, gdzie normalnie robię to w asyscie specjalisty i w pełnym spokoju - nie było czasu dzwonić po specjalistę(tzn zadzwonić był, ale zanim by dojechał to byłoby trochę za późno) i mimo w pełni trzęsących się
@kopo: całe szczęście są ludzie tacy jak ty. :D lubię małe zabiegi i interwencje ale kiepsko radzę sobie w sytuacjach w pełni stresowych, dlatego stwierdziłem, że ostatnią część specjalizacji z radiologii zrobię na oddziale ortopów i traumatologii. Gadałem u nas w szpitalu i nie byłoby problemu przeskoczyć na parę miesięcy. W Niemczech można 12 miesięcy czegokolwiek wliczyć sobie w specjalizację z radio. :)