Wpis z mikrobloga

Gdzie mieszkancy #stalowawola spedzaja swoj wolny czas?

Pytam, bo to "miasto" to fenomen, bo jest jednym, wielkim blokowiskiem.

Czy Stalowa Wola ma jakies puby czy piwo pije sie na lawce pod blokiem (no a niby gdzie indziej, skoro stoja tam tylko bloki)

Jak wsrod mieszkancow tego miejsca na Wschodzie Polski wyglada kwestia depresji?

Urodzic sie, odpoczywac, pracowac i umierac na wielkim blokowisku z wielkiej plyty brzmi jak ponury zart...

#polskiemiasta #pytanie #polska #architektura
Pobierz J.....s - Gdzie mieszkancy #stalowawola spedzaja swoj wolny czas?

Pytam, bo to "mi...
źródło: comment_1628326161n6mGDk7MvTTmY85KSsNWe9.jpg
  • 20
@Jud-Suss: kanjp jest sporo, każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jest to nawet pizzeria to ma wielki lokal i z 50 osób może wpaść na przysłowiowe piwerki.

Wiele osób wolny czas spędza na rodosach, jest ich kilka w okolicy miasta i wiele osób posiada działeczki. Reszta osób siedzi w płycie i tak czas leci.

Nie wiem co z depresją bo uciekłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Jud-Suss: przesadzasz, centrum jest wysycone budownictwem wielorodzinnym, ale osiedla okalające centrum są jednorodzinne. Miasto nie jest żadnym fenomenem, sporo powiatowych miast wygląda dokładnie tak samo, a jedyną różnicą urbanistyczną jest brak historycznego centrum, tzw. starego miasta.
Jeśli chodzi o depresję, to podejrzewam, że jest daleko lepiej niż w Warszawie, czy Poznaniu.
@Jud-Suss: eee tam, ja po paru latach wróciłem tu z Krakowa. Szczerze to się obawiałem o ofertę rozrywkowo kulturalną, ale z drugiej strony w Krakowie też jakoś nie wychodziłem gdzieś co wieczór, a raczej raz w tygodniu. Więc jest spoko, kilka parków do spacerowania, kupa lasów na piesze wycieczki. W wakacje kino plenerowe, koncerty lokalnych zespołów pod MDK, koncerty muzyki poważnej w klasztorze. Muzeum regionalne to jest jak na tak "niehistoryczne"
Wiele osób wolny czas spędza na rodosach, jest ich kilka w okolicy miasta i wiele osób posiada działeczki. Reszta osób siedzi w płycie i tak czas leci.


@mojemacki: zapomniałeś wspomnieć, że miasto otaczają lasy :) Ja np. nie mam ROD, ale lubię spacerować / jeździć rowerem w lesie.

Poza tym to tak jak @Psychodeliczny_kowboj pisze - MDK prężnie działa.
Pochodzę z Sandomierza i za każdym razem na koncercie / seansie filmowym
jest jednym, wielkim blokowiskiem


@Jud-Suss: Synek.
Mamy więcej zieleni niż miasta podobnej czy nawet mniejszej wielkości.
Więc się odczep.

Są parki, lasy, błonia, ogródki działkowe, są puby, klubokawiarnie, pizzerie, ale i meliny (bo może właśnie takie przybytki trafiają w Twoje gusta).
@Jud-Suss: @mojemacki: @dzyndzla: @MercedesBenizPolska: @Psychodeliczny_kowboj: @faramka: @ostrzyjnoz: @Berkel_88: @mojemacki: nie słuchaj tych typów, to miasto to zapyziała dziura pełna patusów i starych grażyn. Nie ma gdzie wyjść, nie ma gdzie pójść odpocząć. Błonie to jakiś żart xD jedyna atrakcja jest mcdonalds, wieczorami pełno szmul w starych beemkach. To miasto jest do zaorania, zwłaszcza patosebki stojące pod blokiem z piwem.