Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam do Was pytanie. Mój chłopak (28 lat) zamiast mówić "dziękuję" do obcych osób np. w sklepie, restauracji itp. mówi : "dzięki" bez względu na wiek rozmówcy. Mnie to denerwuje, bo uważam to za sprowadzanie relacji do poziomu kolegów i brak szacunku dla ludzi starszych. Co o tym uważacie?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610c33d66513ce000a3ad979
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 16
  • Odpowiedz
Co o tym uważacie?


@AnonimoweMirkoWyznania: Ja o tym uważam, że powiedzenie dzięki to nie jest odnoszenie się do kogoś jak do kolegi tylko użycie skróconej wersji wyrażenia. Sam też tak często mówię. Jak by mówił "dzięki stary" to by było inaczej. A co jak by mówił "dzięki ci panie sprzedawco"? To też jak do kolegi?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: uważam, że powinnaś powiedzieć o tym chłopakowi i po prostu pogadać.. jak się z tym czujesz co on na to, czy może to zmienić czy nie itp.

Poza tym nie uważam aby powinien to zmieniać, dlatego że to jest on.. każdy każdy człowiek ma w sobie coś co będzie cię #!$%@?ć i denerwować.
Na szacunek trzeba sobie zapracować.. to że ktoś jest stary nie znaczy że z automatu należy
  • Odpowiedz