Wpis z mikrobloga

@abuk220: środowisko próbowało wprowadzić szachy na olimpiade, ale MKOL się nie zgodził prawdopodobnie przez to, że w szachach nie wykorzystuje się siły mięśni, a jedynie siłę umysłową. Aczkolwiek (chyba) każdy topowy szachista dzisiaj uprawia sport fizyczny jako przygotowanie do partii szachowych
  • Odpowiedz
że w szachach nie wykorzystuje się siły mięśni,


@BennyKill: a może by tak wprowadzić super ciężkie pionki, takie po 60kg, i dwóch umięśnionych typków do przesuwania a szachista by tylko zlecał ruchy, jak trener. Może weszłoby na olimpiadę
  • Odpowiedz
@gahama: no i sprzedadzą się za hajs, a potem będzie argument dla szachów, które też powoli zyskują popularność i tym samym większe budżety. Może nie takie jak esport, wiadomo, ale jednak. Ale myślę też, że jeśli szachy mają "daleko", to warcaby jeszcze dalej. Pewnie nie musieliby od razu wszystkich manualnych dopuszczać. W końcu szachy mają jakieś 5000 lat tradycji także myślę, że powinny mieć pierwszeństwo.
@Kubsior: hahah noo nie wiem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gahama: warcaby są tak samo trudną grą jak szachy. Mają łatwiejsze zasady ale to nie sprawia że łatwiej je opanować do poziomu gmi
  • Odpowiedz
@arbuz77: powiem tak - na warcabach się nie znam, więc nie wiem, ale wiem, że są turnieje, są profesjonalni gracze, więc domyślam się, że jest tak jak mówisz. Tylko. Szachy są królową albo matką tego typu gier. I raczej jeżeli postawimy szachy i warcaby to jednak te pierwsze zdobyłyby większą szansę na przełom. O ile w ogóle będą na IO.
@aleks751: szachoboks! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz