Wpis z mikrobloga

Mireczki, Mirabelki,

dziekuję Wam bardzo wszystkim razem i każdemu z osobna. Każdemu, kto w odniesieniu do śmierci 19-latki w #katowice wykazuje się empatią, żalem nad losem dziewczyny i jej rodziny, chwilą smutnej refleksji nad jej przedwczesną i okrutną śmiercią.
Dziękuje też za Wasze oburzenie nieludzkimi komentarzami na wykopie, pod profilem dziewczyny i na innym karachanie.

Dziękuję za każdego plusa, którego dajecie takim wypowiedziom, sami nie pisząc głośno swojego zdania. Dziękuję jeśli nawet niepotrafiąc odczuwać empatii, stracie się poszanować czyjeś cierpienie.

Może i jest moda na okrucieństwo, brak skrupułów i obrazoburczość, ale niesamowicie cieszy mnie, że jednak większość wykopu (i w ogóle społeczeństwa) stara się być dobrymi ludźmi.

Pamiętajcie, że jest was więcej. Po prostu ci pokrzywdzeni emocjonalnie częściej się wypowiadają anonimowo. A ich brak skrupułów czyni te glosy jakby bardziej donośnym.
  • 57
@Moseva: Może powinieneś odstawić neta bo widzę że emocjonalnie ta sprawa cię przerasta xD
Serio, odłóż neta, odpocznij, bo tego typu posty są tylko pożywką dla wszelkiej maści trolli i tylko nakręcają inbe xd
Bo paradoksalnie przyczyną tej gównoburzy są właśnie takie Grażynki które zalały profil tej dziewczyny, to one są targetem trolli a nie ta dziewczyna xD
Jak mają IQ szympansa i są podatne na trolling to po cholerę tam
@NaczelnyWoody: Pewnie masz racje. Podoba mi się jednak, ze jest wiele nie-Grażynek. Czyli osob, krore rozumieją sposób działania rajdowców z kara, jednocześnie sami stojąc po zupełnie innej stronie.
Wydaje mi się ze ich glosy są ważne, bo inaczej pozostałyby same toksyczne Anonymousy i boomerzy łapiący się na ich prowokacje.
@ConanLibrarian: Samapierwszy raz wypowiadam się w tym temacie, bo raczej tez nie traktuje swojego siedzenia a wykopie zbyte poważnie.

Teraz jednak plusy pod wypowiedziami nawołującymi do empatii, wszystkie + pod katowickimi wpisami z goracych (a są ze 4 o tej tragedii)bardzo mnie cieszą. Bo to dla mnie takie „zgadzam się z tobą, tez tak myśle”.

Inaczej cieszy plus, gdy kogos bawi podobny humor, a inaczej gdy ktos ma takie same najgłębsze
@Moseva: Szkoda mi wszystkich którzy bezpośrednio brali udział w tym zdarzeniu, na pewno nikt nie chciał takiego obrotu spraw i na każdym może się to psychicznie odbić i będzie jeszcze wiele cierpienia. Przykro mi tak po ludzku. Szkoda mi poszkodowanej dziewczyny z którą los tak brutalnie się obszedł, szkoda tego chłopaka, co widział, tego nie odzobaczy a ta dziewczyna była bliską mu osobą. Szkoda mi kierowcy. Nie czas na wyroki i