Wpis z mikrobloga

@LuckyStrike: Widzę zorganizowaną (mi. in przez kolegę @LuckyStrike ) operacje ocieplania wizerunku ChRL na wypoku. Coż za niespodzianka. Zwróćmy uwagę na działalnośc Chin na przykład w Afryce czy ostatnio tez i na Węgrzech ;) Pamiętajmy jednak że Chiny nie są "miłym krajem" i współpraca z nimi takiego słabego kraju jak Polska raczej będzie wyglądac jak współprca zajączka z niedźwiedziem z pewnego dowcipu
  • Odpowiedz
@PDCCH: Budowanie przez Chiny dróg, infrastruktury w Afryce poprawiło byt jej mieszkańców. To największe inwestycje od czasów kolonialnych. Lepsze to niż opłacanie przez zachodnie korporacje bandytów terroryzujących ludność i władze w okolicach kopalń z których afrykańskie kraje nie mają pożytku.
  • Odpowiedz
  • 12
@PDCCH Trzeba pamiętać jakie są Chiny ale trzeba też pamiętać jak niepewnym sojusznikiem są USA i co ostatnio zrobiły w sprawie NS2. Potrzebujemy więcej patrzenia na nasz interes w polityce a nie "przyjaźnie". Dlatego teraz należy zrobić kilka mniejszych nic nie znaczących w ogólnym działaniu ukłonów w stronę ChRL aby dać Amerykanom do myślenia.
  • Odpowiedz
@PDCCH: najbardziej mnie rozbawiło jak LuckyStrike zakopał ostatnie znaleziska o protestach w Francji i w Niemczech przeciwko lockdownom ( ͡° ͜ʖ ͡°) wcale nie chińska agentura, wcale
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: nie uznają chińskich szczepionek, potem są problemy z powrotem do Chin, płatna kwarantanna minimum 2 tyg po powrocie albo lepiej i bilety w cenach jak na księżyc, a tak poza tym po co mam tam jechać jak wszystko zamknięte?
  • Odpowiedz