Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję porady,

Zastanawiam się nad dwiema kamerkami:
1) Viofo A119 V3
2) Vantrue T3

Warto dopłacać do Vantrue?
Obie mają matrycę Sony STARVIS IMX335 5MP, HDR, kondensator.
Różnice to chipset (Novatek NT96670 vs HiSilicon Hi3556 v200 - nic mi to nie mówi, ale może któryś jest lepszy?) oraz kąt widzenia i przysłona obiektywu - Viofo 140 stopni F1.6 ; Vantrue 160 stopni F1.4. Chyba korzystniej wypada tutaj Vantrue?

Liczby liczbami, ale jak to ma się do rzeczywistości? Różnice pewnie będą pomijalne? A co jeżeli chodzi o niezawodność sprzętu, bezproblemowość w użytkowaniu i aktualizacje? O Viofo nawet na wykopie czytałem mało pochlebne opinie, ale raczej dotyczyły one innych modeli, a 119 V3 raczej zbiera pozytywne. Jak wygląda sytuacja z Vantrue?

Będę musiał jeszcze dokupić adapter zasilania ACC i kartę, a Viofo razem z tymi gadżetami wychodzi jak golas Vantrue. Zastanawiam się czy warto dopłacać. Dodatkowo mocowanie na przyssawke w Vantrue wydaje mi się pewniejsze, ale może nie ma co się obawiać mocowań na taśmę?

Wołam @ksiak, bo niedawno rozważałeś Viofo A119 V3. Kupiłeś? Jak wrażenia?
Wołam również @airflame, bo użytkowałeś Viofo, a teraz Vantrue oraz @aktywnymaz z wiadomych względów.

#vantrue #wideorejestrator #kamerasamochodowa
#viofo
  • 20
@sixty-five:

Vantrue T3:
+ montaż na przyssawkę, łatwa regulacja obrazu na boki
+ obsługa 256gb
- brak trybu lowbitrate ale to myślę kwestia aktualizacji, a tą producent raz na miesiąc czy dwa daje
+ wyjście USB C
+ prawdziwy czujnik ruchu, minimalny pobór prądu w trybue parkingowy
+ adapter pod OBD2 w zestawie (wpinasz wtyczkę i po montażu)
+ oszczędny i nowoczesny procesor

Viofo A119v3:
+ tryb lowbitrate
+ montaż na
@aktywnymaz: to może ja zrobię swoją listę:

Vantrue TX:
- montaż na przyssawkę - najgorsze co może być, potrafi nagle odpaść bo ciepło itd
- adapter OBD2, nie nie nie, gniazdo obd nie służy do zasilania urządzeń od tego jest gniazdo akcesoriów/zapalniczki

Viofo A119v3:
+ standardowe wejście mini USB
+ podpinamy pod gniazdo zapalniczki albo pod skrzynkę bezpieczników przez adapter.
@ksiak: przyssaqka a przyssqwka to roznica,
Opcjonalnie mozesz kupicbuchwyt na tasme

Nie stadardowe a przestarzale mini usb

Z obd pobiera tylko prad nie wysyla i nie pobiera zadnych info z kompa i do kompa

Wbijanie soe w skrzynke bezpiecznikow czasem oznacza utrate gwarancji
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie stadardowe a przestarzale mini usb


@aktywnymaz: a co to ma do rzeczy jakie tam jest złącze? Podpinasz do tego tylko kamerkę i tyle.

Z obd pobiera tylko prad nie wysyla i nie pobiera zadnych info z kompa i do kompa


@aktywnymaz: nie chodzi o info, chodzi o prąd. Gniazdo OBD nie jest do tego celu przystosowane.

Wbijanie soe w skrzynke bezpiecznikow czasem oznacza utrate gwarancji


@aktywnymaz: nie ma
@Yaser: tiak? a z iloma A119v3 i 256gb miałeś styczność?:) myślisz, że producent by się nie pochwalił tym faktem?:)

mój telefon niby 32gb, ostatnio włożyłem 256gb i podumało.... kwestia tylko jak długo i kiedy errora złapie :)
@sixty-five: używam Viofo V3 około 1.5 roku, jedyny problem jaki z miałem z tą kamerką, to felerny uchwyt GPS. Kamerka nie jest w nim sztywna i trochę trzepie. Podobno powszechny problem. Sprawę załatwiły 2 opaski zaciskowe wepchnięte pomiędzy kamerę a uchwyt.

@aktywnymaz: znane mi są 2 kamery, które działają od około 1.5 roku z kartami 256 GB Samsung Evo i nic złego się nie dzieje. Ponadto na viofo.pl jak i
Podobno powszechny problem. Sprawę załatwiły 2 opaski zaciskowe wepchnięte pomiędzy kamerę a uchwyt.


@Yaser: a niby taśma taka porządna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

znajomy ma 3letnią G-klasę. Jak go pytam skąd rdza na klamkach to ,,ten model tak ma"
spoko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aktywnymaz: taśma > przyssawka i nie jest to problem taśmy, a spasowania elementów po zamontowaniu. Niemniej jednak wada występuje, więc o niej napisałem, zamiast pisać samych ochów i achów. Sam przed zakupem nie natknąłem się na żadną informację o tej przypadłości. Chociaż gdybym o wadzie przeczytał, to pewnie i tak bym kupił... ~400zl za cały zestaw (kamera, filtr polaryzacyjny, GPS i kabel do montażu bezpośrednio do instalacji).
nie nie kupiłem, w sumie czeka w kolejce do zakupu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ksiak: A brałeś jeszcze coś innego pod uwagę? Właśnie chociażby T3? Raczej będę skłaniał się do Viofo, bo chyba nie ma sensu dopłacać 150-200zł do T3, które w sumie nie oferuje niczego więcej.

Zapomniałeś dodać zacinający się soft i przegrzewanie się gdy w aucie jest ponad 60 stopni xD


@airflame: W Viofo
A brałeś jeszcze coś innego pod uwagę?


@sixty-five: nie nie brałem innej ze względu na mocowanie.
Ja mam obecnie Viofo A119 ale nie pamiętam którą. Problemów z przegrzewaniem się i zacinaniem brak.
Jak będziesz kupował to bierz z GPS właśnie ze względu na mocowanie i wygodniejszy szybki demontaż kamery w razie potrzeby.
o problemach montażu viofo i rozwiązaniach pisałem tutaj trzy, prawie cztery lata temu jeszcze gdy v1 było nowoscią.
problem jest taki że wykop nie jest miejscem do takiej dyskusji gdyż nie posiada pożadnego archiwum
dlatego należy przeglądać dashcamtalk.
jakbym wam wysłał moje wypowiedzi sprzed 3 lat to byście je olali
tak jak powinniście olać wypowiedzi gościa który tworzy multikonta na tym portalu żeby reklamować swój sklep z kamerami samochodowymi i promuje Venture
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wish666: pytanie za 100 punktów Viofo A139 czy Vantrue N4?
Zależy mi na dyskrecji montażu, nagrywaniu przód, tył i środek w trybie parkingowym i oczywiście niezawodności. Kamera będzie na stałe wpięta do instalacji i będzie działać obok Viofo A139 V3.
Niby zakupiłem już Vantrue, ale mocno rzuca się w oczy i uchwyt przenosi drgania, w dodatku moim zdaniem jest mocno nieprzemyślany, przez co kamery z przodu nie można zamontować wysoko.
W
@Yaser:
mogę nie zabrzmieć obiektywnie bo od lata uważam ze viofo robi robotę właśnie w zakresie dyskrecji oraz w zakresie ustawienia kamery względem szyby - co dopiero później zaczęły kopiować inne firmy jak YI/mija itd.
https://www.wykop.pl/wpis/27365439/w-temacie-wideorejestratorow-nie-kojarze-zeby-ktos/

w temacie 3CH kamer niestety nie znam się bo ich nie testowałem jeszcze nigdy, nie miałem po prostu takiej potrzeby.

Natomiast co do duali mimo ze dual od viofo fajnie działa to ja zawsze stałem
wish666 - @Yaser: 
mogę nie zabrzmieć obiektywnie bo od lata uważam ze viofo robi ro...

źródło: comment_1628501776xalXrARONjKGz81HL8Wtsy.jpg

Pobierz