Wpis z mikrobloga

#tatry #outdoor #plecak #orlaperc

Witam

W tym roku na jesień planuje wdrapać się na orlą perć. Ktoś może polecić plecak na takie jednodniowe wypady w góry. Byłem w tamtym roku na rysach miałem jakiś plecak deutera (taki bardziej do miasta z przegrodą na laptopa) ale był trochę nie wygodny.
  • 9
@lizak21: Pierwsze pytanie, to czy chodzisz w ogóle po górach, bo jak brałeś plecak na laptopa, to wątpię. Orla Perć jest bardzo wymagającym szlakiem. Wiedz na co się piszesz. W najtrudniejszych momentach jest jednokierunkowa i nie można zawrócić. Duża ekspozycja na przepaście i przestrzenie. Drabiny, klamry, łańcuchy. Kask i uprząż to podstawa. Do tego dobre buty górskie, skały są śliskie i mokre. Rękawiczki.
a plecak najlepiej mały, rowerowy z zapięciem z
@lizak21: Talon nie ma mocowania na kask wspinaczkowy. Ogólnie całkiem dobry plecak z wygodnym systemem mocowania kijków stow-on-the-go, ale trochę jest nieprzemyślany, bo z jednej strony ma pętlę na czekan, a z drugiej mocowanie na kask rowerowy, więc jest trochę do wszystkiego, a trochę do niczego. Używałem go kilka lat i poza tym nie można mu zbyt wiele zarzucić. Jakbym teraz miał kupić tego typu plecak w tej cenie to celowałbym