Wpis z mikrobloga

Siedzę sobie i cziluje w piwnicy, nagle dzwoni telefon odbieram a tam stara chamska baba o takim głosie że na kilometr czuć problem "DZIEŃ DOBRY NAZYWAM SIĘ STARA BABA JESTEM RACHMISTRZEM SPISOWYM CZY TO PAN?"

Mówię jej że nic jej nie powiem i nie potwierdzę żadnych danych bo skąd mam wiedzieć czy to nie scam i w ogóle o co chodzi jak mam jeszcze czas do września na spis przez internet. Ona na to że "NIE MOŻE PAN ODMÓWIĆ PODANIA DANYCH RACHMISTRZOWI" (w ogóle wtf co to za słowo rachmistrz co pewnie nawet nie umie 21+37 w pamięci policzyć xD) ponieważ moje mieszkanie "SIĘ WYLOSOWAŁO" i teraz już jestem na nią skazany i elo.

I zaczyna mi tłumaczyć w kółko że niby czas mam do końca września ale skoro SIĘ WYLOSOWAŁO to ona jest teraz do mnie przypisana i że NIE MOGĘ ODMÓWIĆ PODANIA DANYCH RACHMISTRZOWI. Oczywiście nic jej nie podałem, powiedziałem że sobie wypełnię spis kulturalnie online i że mam na to dwa miesiące jeszcze i niech idzie być gdzie indziej xD na co ona że wpisuje DO PROTOKOŁU że ODMÓWIŁEM PODANIA DANYCH RACHMISTRZOWI i że będą KONSEKWENCJE USTAWOWE.

Po tej cudownej rozmowie myślę sobie że nie, ona nie może mieć racji i ten kraj nie może być aż tak #!$%@?. No ale czytam i chyba faktycznie jest tak że losują mieszkania i mogę dostać 5k mandatu bo jakas ruszpla nasd grobem postanowiła do mnie zadzwonić a ja byłem na tyle głupi żeby odebrać.

#chlewobsranygownem #panstwozdykty #spispowszechny #gorzkiezale
  • 10
@dziadmankowy: Wszystko się zgadza, oprócz tego losowania. Niczego się nie losuje, tylko przydziela rachmistrzom kolejne punkty adresowe. Rzeczywiście przepisy wskazują, że w momencie kontaktu z rachmistrzem telefonicznym czas na samopis internetowy się kończy i nie można odmówić przekazania danych. GUS wczoraj informował, że prawie 80 wniosków o popełnienie wykroczenia trafiło już na policję w związku z odmową udziału w NSP.
Pani Raszpla postąpiła więc zgodnie z prawem i procedurą.
Żeby była
@major64: Nie mam problemu z samym faktem spisu, czaje ze to może być uzasadnione takie jest prawo i zamierzałem to ogarnąć.

Kartonowe państwo się zaczyna w momencie jak niby masz na coś czas do końca września a tu nagle ktoś sobie z dupy dzwoni i zmienia reguły gry