Wpis z mikrobloga

@foneswein: no właśnie mi się wydaje, że na pewno można (bo działałem na takich plikach), sam w excelu aż taki biegły nie jestem. Praktykant powiedział, że taki przycisków się nie da zrobić, ale nie daje mi to spokoju. :P
Tylko nie jestem pewien, czy makro i skrypt to to samo, tylko inaczej nazwane.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dokładnie powyższy link miałem podsyłać

Powiedz praktykantowi, żeby spokorniał i jeśli on nie zna sposobu, to by nie mówił z przekonaniem, że się nie da, bo tak tylko oznajmia swoją niewiedzę i ignorancję. Zawsze warto próbować poszukać rozwiązania.
serio praktykant ma tracic czas, a co wazniejsze, finanse firmy, bo Tobie sie nie chce zrobic clicka wiecej? xd


@vorio: zalezy, ile tych ruchow myszka i kilkow na godzine oraz stawka godzinowa osoby uzywajacej arkusz.
Przy mojej na przyklad i zakladajac 3s na ruch myszka, klik, ruch myszka, klik - w dluzszym okresie oplaca sie zatrudnic 2 praktykantow, zeby to uproscili do ruch myszka, klik albo jeszcze lepiej do skrotu na
@taju: User Exerience, jesli mowimy o naszym, komercyjnym, z ktorego zarabiamy kase kase produkcie to oczywiscie ze jest wazne. Tutaj mowimy o customowej akcji, ktora OP musi kliknac, i wyglada na to ze -> tylko on.

Nadal jest ciekaw dalszych wyliczeń, po jakim czasie i nawet 10 takich pobraniach dziennie, oplaca sie zatrudniac do tego praktykanta xd.
@vorio: nawet przyjmujac ten punkt widzenia - praktykant
a) raczej jest tani/darmowy
Ale pominmy i ten aspekt na chwile na rzecz:
b) dostal zadanie, ktore ma ulatwic komus prace, a on sam dzieki temu moze czegos sie nauczyc
Wiec odpowiedz « nie da sie X » bez uprzedniego sprawdzenia - nie jest oczekiwana odpowiedzia.

No i nadal sa firmy, gdzie praktyki to przyslowiowe ksero i kawa. A tu prosze - praktykant
@vorio: pliku używają Magazynierzy, często osoby po 50ce, którzy z komputerami a tym bardziej z Excelem mają niewiele do czynienia. Chcę im maksymalnie ułatwić użytkowanie pliku.
Odpowiadając dalej na Twój wysryw: plik używany jest bardzo często, nawet kilkadziesiąt razy dziennie, praktykant, jak nazwa wskazuje, jest na praktykach, a więc zdobywa doświadczenie. Nie tylko w skryptach arkuszy, ale także we współpracy w organizacji, wykonywaniu i zlecaniu zadań oraz obycia ogólnego w miejscu
@Macieeeej: jeżeli ktos tu sie zesral, to raczej Ty typie. Ja tylko poddalem w watpliwosc przypuszczenie, ktore mozna odebrac czytajac Twoj post, ktore zakladalo mala uzytecznosc tego.. Wystarczylaby mi argumentacja ze tego uzywa wiecej niz jedna osoba i kilka razy dziennie. Zluzuj