Wpis z mikrobloga

@shitty_support: ech, kiedy się czyta biografie ludzi z tamtych czasów, to mimo, że poziom życia mieli gorszy, to jakieś bardziej żywe ich życia się wydają. tam gdzieś pojechali nie mając pieniędzy, pracowali gdzieś zarabiając grosze i mieszali na strychu, ktoś ich postrzelił, co chwilę znajdowali jakąś miłość.

życie ludzi z tamtych czasów to jak stary dębowy mebel, moje to jak stolik z ikei.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LubiePieski: hah, wiem o czym mówisz. Czasem śni mi się, że odwiedzam groby Keats'a czy De Quincey'a, dotykam ich nagrobków i myślę o czasach skąpanych w oparach opium, początkach dekadencji, brukowanych londyńskich uliczkach zatopionych w ciemności nocy i mgły, albo tysiącach przeżytych i przedwcześnie straconych żyć.

Jesteśmy tu za późno by odkopać Sfinksa, odkryć nowe lądy czy przemycać mumie na mielonki, a jednoczesnie zbyt wcześnie by eksplorować kosmos ¯\(ツ)_/¯

Polecam
@shitty_support: tylko, że ja mówię o bardziej zwykłych ludziach, bo takie szukanie mumii to była zabawa dla bogatych, tak jak dzisiaj loty w kosmos.
na przykład takie życie van gogha, mimo że było ubogie oraz pełne cierpienia, to było o wiele żywsze niż moje, moje to takie życie kurczaka z fermy chodu ściółkowego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LubiePieski: Keats też żył biednie, za życia w ogóle nie był doceniany a jego utwory wręcz wyśmiewane przez innych, współczesnych mu artystów. Ale co przeżył, to jego.

Wiesz, myślę, że kiedyś ludzie robili więcej, bo po prostu nie było wyjścia. Nic nie było podane na tacy, ani TV ani internetów, książki w bardzo ograniczonym zakresie i też raaaczej dla bogatszych. Pozostawało po prostu działać, żeby nie zanudzić się na śmierć. No
@shitty_support:
zawsze tak to widzę; jak taki mem - społeczeństwo, kiedy artysta tworzy sztukę odbiegającą od normy;
społeczeństwo, kiedy ten artysta popełnia samobójstwo z powodu biedy i braku zrozumienia, a potem po latach zachwyca się jego twórczością.

ech no w sumie dobrze to napisałaś, dobrobyt i poprawa jakości życia paradoksalnie odebrała z niego to co najcenniejsze, no chyba, że komuś podoba się bycie takim nic nieznaczącym grubasem jak w Wall-E. mi
LubiePieski - @shitty_support: 
zawsze tak to widzę; jak taki mem - społeczeństwo, k...

źródło: comment_1627688386tlKYbZHOpKGER1IF9Uh5xa.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LubiePieski: są gusta i gusciki. Jednym się podoba, innym nie. Ja chyba jestem gdzieś pośrodku, bo zazdroszczę młodszym pokoleniom tego, że mając internet mają praktycznie całą wiedzę na wyciągnięcie ręki. A z drugiej strony współczuję im braku anonimowości i prywatności przy jednoczesnej ogromnej presji na wygląd, ciuchy, lans i cały szajs w mediach społecznościowych.