Wpis z mikrobloga

Ja wyjechałem z Polski i kiedy w rozmowie rodakami jeden z drugim, próbuje argumentować na zewnątrz, powołując się na pobudki patriotyczne to od razu stawiam na nim krzyżyk. Bo co to za kraj gdzie funkcjonariusze państwowi w teorii cenią cnotę Boga, Honoru, Ojczyzny a w praktyce kumoterstwo notorycznie przedkładają ponad uczciwość i sprawiedliwość, np. będą kopać leżącego tylko dlatego że żyją w przeświadczeniu, że nieuchronność kary ich nie dosięgnie. Moim zdaniem kiedy
  • Odpowiedz
@jakey771 Smutna prawda, to miasteczko ratuje tylko bardzo dobra komunikacja drogowa w kierunku Lublina, bo poza tym to "ch.j wielki" się dzieje tutaj. Gdyby nie przywiązanie do ziemi ( #rolnik ) to z miłą chęcią też bym wyemigrował 25 km na wschód ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Incelariusz: No dobra, masz racje, ja akurat miałem to szczęście ze mieszkałem niedaleko stacji kolejowej. Zgadzam się ze jest to upierdliwe ale zwyczajnie chciałem dać do zrozumienia ze życie 20km od Krakowa moim zdaniem nie blokuje żadnych możliwości w perspektywie dłuższego czasu tak jak to robią Bełżyce. Chwile się pomęczy, jak będzie miał ciśnienie to na studiach/po szkole średniej może zacząć coś wynajmować w mieście o ile fundusze na to pozwolą.
  • Odpowiedz