Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki, szukam drona do projektu hobbystycznego, ale mam trochę specyficzne potrzeby, i ciężko jest znaleźć coś. Pomyślałem, że może ktoś coś ciekawego widział ostatnio

Zależy mi na:
- możliwości sterowania przez wifi za pomocą API albo jakiegoś udokumentowanego protokołu
- małej wielkości (dron będzie do latania tylko i wyłącznie w pomieszczeniach)
- kamerze o dobrych parametrach
- możliwości ładowania przez USB

#drony #pytaniedoeksperta
  • 15
Źródła Betaflight są publiczne a przez konfigurator da się po wifi konfigurować quada. Idź w tą stronę. Buduj na szczotkowych silnikach i analogu. Do li-ion jak podłączysz BMS to naładujesz przez USB.
@nightec: Dzięki, zerknę.

@Felonious_Gru: Właśnie zamysł mam prosty. Chcę coś, gdzie wgram minimalny soft (albo nawet nic nie będę musiał instalować), i będzie mi streamowało wideo na domowy klaster, i otrzymywało od niego komendy sterujące. Niby no-rocket-science, ale patrzę po popularnych "gotowych" dronach, i szału nie ma. ¯\_(ツ)_/¯
@Felonious_Gru: Zakładam, że sterowanie w zakresie utrzymania się w powietrzu i stabilności będzie robił układ onboard, mi bardziej chodzi o sterowanie na abstrakcyjnym poziomie typu "do przodu" "do tyłu", etc. Na razie chcę jak najmniej zagłębiać się w warstwę sprzętową samych dronów, a sprawdzić pewną koncepcję z zakresu przetwarzania danych wideo, do której potrzebny jest mi live feed z drona.

Tak czy siak, poczytam, może jednak zagłębie się w to na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GaiusBaltar: inav czy cleanflight/betaflight to na jedno wychodzi - chyba wszystkie mają obsługę taniego sonaru typu hc04, jak niewielkie prędkości i wysokości to się sprawdza, wręcz "płynie jak poduszkowiec". Jedynie brakuje tu jakiejkolwiek logiki i sterowania ma boki - o ile wysokość utrzyma to będzie na boki dryfować jak popadnie, i nie ma kontroli i logiki antykolizyjnej w tych firmware