Wpis z mikrobloga

@marcus1a: 3 sprawy.
1. Pierwsza liczba dotyczy spółek skarbu państwa, JST, przedsiębiorstw państwowych, natomiast artykuł onetu tylko o spółkach skarbu państwa
2. Jak już mówimy o spółkach skarbu państwa to pis usunął konkursy na stanowiska. Za PO był ogólny nepotyzm itd., ale przynajmniej w największych spółkach zatrudniani byli specjaliści z jakimś wykształceniem tematycznym.
3. Bankier robił kiedyś zestawienie, że pis w ciągu 3 albo 4 lat zrobił więcej zmian na stanowiskach
  • Odpowiedz
  • 0
@wiecznylowcaumyslow ale się uśmiałem a propos tego zatrudniania "fahofcuff za żonduff PO"

Ja pamiętam świetnie, jak w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, kierowanym przez Radosława Sikorskiego została zatrudniona 23-letnia Maya Rostowska, córka ministra finansów Jacka Rostowskiego. Została ona zatrudniona nie mając żadnego doświadczenia i bez przeprowadzenia konkursu.

Tyle w temacie odnośnie twoich prób usprawiedliwienia nierobów z PO

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/306084,rzad-nie-widzi-problemu-z-rostowska-w-msz.html
  • Odpowiedz
@marcus1a: a to sobie usuwaj. Nie mam czasu na przytaczanie przykładów.

Jeśli fakty, że konkursy pozwalały w jakiś sposób pozwalały zatrudniać ludzi znających się, a całkowite usunięcie pozwoliło otworzyć rządowy folwark to dla ciebie za mało, to nie mamy o czym rozmawiać
  • Odpowiedz
  • 0
@wiecznylowcaumyslow to fejki i ci to pierwsza z brzegu maya Rostowska udowodniłem! 22 lata miała, jak z pominięciem konkursów została zatrudniona przez Sikorskiego!!

Mam szczerą nadzieję, że na swojej drodze spotkasz właśnie takich fachowców jak Maya! Tego ci życzę!
  • Odpowiedz
@marcus1a: tytuł jest trochę click baitowy "w zarządach i radach nadzorczych, rządzący mają decydujący wpływ na obsadę blisko 8 tysięcy stołków" nie oznacza wylistowanie konkretnej grupy ludzi, tylko zsumowanie wszystkich stanowisk w państwowych firmach i agencjach. A po nazwiskach masz prezesów, jako "nepotycznych" nominatów -
( @NieBojeSieMinusow poniżej masz argument na tezę, że PO aż takich młotów nie zatrudniał)
KGHM - Herbert Wirth

W latach 1981–1991 pracował w Przedsiębiorstwie Geologicznym we
  • Odpowiedz