Wpis z mikrobloga

Co jakiś czas dostaje pytanie w stylu:
"ej! 6 lat temu opublikowałeś w zestawieniu takiego fajnego linka na temat XYZ. Podałbyś mi go?"

Nie pamiętam wszystkich linków publikowanych w ramach #unknownews (było ich przez te lata ponad 5000), ale zrobiłem właśnie pobieralne archiwum w postaci pliku PDF (560+ stron)

Potrzebujesz czegoś z archiwum? CTRL+F i w drogę! ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://unknow.news/pelnearchiwum.php

P.S. Nie gwarantuję, że wszystkie linki działają. Niektóre z nich mają już 6+ lat, a trudno je wszystkie zweryfikować.


Tagi: #ciekawostki #technologia
imlmpe - Co jakiś czas dostaje pytanie w stylu:
"ej! 6 lat temu opublikowałeś w zest...

źródło: comment_16266954889BILk6wf9GejoX4BCTyrHi.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
podałem email - miachalbialekniemajajek@miachalbialekniemajajek.pl - > "To nie wygląda mi na prawdziwego maila..."


@Fallenzgr: sprawdzam, czy domena istnieje i czy ma poprawne wpisy w DNS.
No i nie istnieje ;)
  • Odpowiedz
To co ty z tymi emailami zrobisz że na nich zarobisz?


@miedzywymiarowy_szympans: moje zarobki są wprost proporcjonalne do liczby czytelników newslettera.
Odbiorcy dostają newsletter, a ja na nim zarabiam. Win-win, a odbiorca może się wypisać jeśli treść mu nie odpowiada. Nie musi zaśmiecać mi bazy.

Zaśmiecanie bazy tymczasowymi mailami to najbardziej cebulowe podejście. Zabiera się efekty mojej pracy totalnie za free, a ja jeszcze za takiego kogoś muszę płacić później w
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: zobacz na dyskusję, rozpatrujemy publikacje linków.

Jeżeli autor po jakimś czasie zdjął swój artykuł, to raczej nie możesz sobie za pomocą trwałej kopii go przywrócić. Wynika to z orzecznictwa TSUE (m.in): autor usuwając/ukrywając artykuł, zmienił jego widoczność, w związku z tym, możesz sobie chować wersję trwałą/archiwalną do swoich potrzeb, ale nie możesz jej nigdzie publikować.

Dlatego robienie trwałej kopii, aby "obejść" problem niedziałających (po czasie) linków jest właśnie problematyczne.
  • Odpowiedz
@devopsiarz: ale tutaj nie chodziło chyba o hostowanie treści spod linka, tylko bardziej coś w stylu : sprawdź czy np strony się zgadza, albo pierwszy , albo cokolwiek innego (nawet jakaś inteligentna analiza treści i keywords). Ta zapisana wartość służyłaby tylko do weryfikacji czy link dalej jest o tym o czym był.
======================================================================================================================================================================
  • Odpowiedz