Wpis z mikrobloga

@szyryfyry1 Moim zdaniem i tak jest to prymitywna technologia. Skok jest olbrzymi, ale nadal pewno jesteśmy na etapie końca kamienia łupanego w rozwoju cywilizacyjnym na tle prawdopodobnego innego życia w kosmosie
Szukamy np: śladów radiowych w kosmosie, a możliwe, że dla innych jest to poziom znaków dymnych. Do tego ludziom zawsze wydaje się, że życie musi opierać się na węglu, a kosmici mogą opierać się o krzem, lub inny nieznany nam pierwiastek.
@mexxl: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_Kardaszowa
Jesteśmy cywilizacją zerową, która nie potrafi nawet panować nad własną planetą, nie wykorzystuje jej zasobów. Ludzkość musiałaby być zjednoczona i zwarta, twór taki jaki Unia Europejska musiałby powstać na każdym kontynencie oraz wszyscy ludzie musieliby współpracować. strzelam, 4 pokolenia i być może otrzemy się o cywilizację stopnia pierwszego w skali Kardaszowa.
Bo teraz o czym my mówimy, jak w polsce dalej na piedestale jest religia, która jest sprzeczna z
@TymRazemNieBedeBordo myślę, że obecnie, ani w przyszłości jest to nieosiągalne. Sam zobacz jak ludzkość jest cała podzielona, kraje, religie, poziom zasobności itd. Musiało by się wydarzyć coś Ala inwazja kosmitów, żeby ludzkość się zjednoczyła, choć i to jest wątpliwe. I z rozmysłem mówię o inwazji, bo pokojowe lądowanie w jakimś wybranym kraju pogłębiło by tylko nieufność i wrogość innych. Co do cywilizacji zerowej to Chiny lub USA pracują nad pozyskiwaniem energii z
@mexxl: jest jak mówisz, dlatego dałem ~4 pokolenia by coś ruszyło. Te podziały, klasowość, religie, ludzkość nie dojrzała do czegokolwiek co w obcej cywilizacji będzie normą (jak w/w skala) a u nas idyllą.
Ale takie spotkanie w celu inwazji nie ma sensu. Obce nacje nas zniewolą w dwa dni, jeśli ktoś ma technologię, by przelecieć X lat świetlnych i zachować swoją formę, wiek, ma również technologię, by nasze działania nic nie
@TymRazemNieBedeBordo Odnośnie sond, to jest to udowodnione, choć nie bardzo akceptowalne w dogmatach nauki, że anatomia człowieka nie jest za bardzo przystosowana do ciążenia ziemskiego.
Co do poziomu klasyfikacji, to luźno powiem, że wolę, żeby obecnie żaden państwo nie bawiło się antymaterią. Ciekawostką jest też efekt Mandeli, który pojawił się prawdopodobnie po uruchomieniu zderzacza. Wracając do słońca, bardziej chodziło mi o wykorzystanie energii pobliskiej gwiazdy.
Dobre porównanie z tym wojskiem. Popatrz jakbyś