Wpis z mikrobloga

  • 5
Nie chcę czarnowróżyć; ale myślę że #steamdeck może okazać się klapą. Powodów jest kilka, ale ja skupię się na jednym konkretnym, marka.

Popytajcie znajomych, osoby z rodziny czy wiedzą czym jest steam?
Gwarantuję, że połowa z nich to casuale, którzy jedyne co odpowiedzą to: para? ;)

I tu leży sedno problemu, niedzielni gracze nie kupią tego sprzętu, ponieważ już grają w rdr2, fallouta4 czy w inne fify na ps czy xboxie, więc po co mieliby kupować kolejną konsole i gry na nią, które mogą kupić za 60 złotych na konsole zeszłej generacji?

Przejdźmy dalej, największą grupa graczy - niedzielni - konsolowcy - odpada, w takim razie zostają nam pececiarze i tutaj valve może wygrać, większość osób z tej grupy ma konto na steamie, więc siłą rzeczy osoby te nie muszą kupować już gier na nową platforme, ale z drugiej strony większość osób już pewnie ograła swoje gry AAA z konta ¯_(ツ)/¯ pytanie do Was; ile razy przeszliście tą samą grę? I ile takich gier było?

No.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ok, może będzie to konkurent dla Switcha?
I tak i nie. Co ale jak to, przecież bebechami ta konsola zjada Nintendo? No zjada, ale co z tego jak exów brak? Ludzie kochają exy, to one napędzają sprzedaż konsol, przykład:
1. Chcę w coś pograć
2. Ps4 wygląda na ciekawą konsole
3. Szukam argumentów za i przeciw
4. Tańsza alternatywa dla pc
5. Xbox też jest tani, ale nie ma na nim kilku ciekawych gier, które ludzie polecają albo zapadły mi w pamięć i mam do nich sentyment
7. Widzę, że na ps4 mogę pograć w Uncharted 4, uuu pamiętam jak się w to grało za dzieciaka ()
8. Do zestawu dokupię sobie jeszcze tlou, dobre opinie miał więc czemu nie? No i fifa 19, żeby pograć z kumplami przy piwerku
9. 2-3 miesiące mijają, pograło by się w coś jeszcze, właśnie premiere miało Horizon Zero Dawn, a wcześniej powstał Bloodborne, dlaczego by nie przetestować obu gier?
10. Fajna ta konsola, baze gier już mam, więc można dalej kupować, czemu nie? a jak wyjdzie nowa generacja to się przerzucę na ps5
11. Koniec procesu produkcji fanbojów ( ͡º ͜ʖ͡º)
12. Żart, ale proces skutecznie działa dla innych platform, choć lekko zmieniony ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Widzicie o co mi chodzi? Valve już teraz zarabia na komputerze, więc jaki zysk będzie miało z tej konsoli?
Konsola, żeby się spłacić musiałaby zrobić baze userów, najlepiej takich co jako pierwszy wybór platformy do gier wybiorą właśnie ją i tutaj podbierze troche elektoratu Switchowi, ale na dłuższą metę to on właśnie wygra, jest on lepszą konsolą drugiego wyboru, ponieważ, ma to czego nie ma na playstation, xboxie czy na komputerze - nowe gry - kto nie chce grać po raz x1000 w Mario czy w Zelde 23? No kto? Każdy chce w to grać, a jak kupisz te gry to skończysz na innych grach - sam gram teraz w Pokemony i jestem ruchanym przez korpo nałogowym graczem i wiecie co w tym najgorsze? To mi się podoba! Każdy jest ruchany przez korpo i my dajemy na to zgode, ponieważ jest to wpisane w nasze dna! No przyznać się, kto by kupił HalfLife 3, a kto kupił Cybera w preorderze? ( ͡º ͜ʖ͡º) możecie się śmiać z preorderowców, ale korpo Was wyrucha inaczej, a co do preorderowców, to rozumiem Was doskonale, ponieważ tak jesteśmy zaprogramowani, żeby cały czas iść w konsumpcjoniz, więc co Ci szkodzi mieć coś przed innymi ( )

Taka rada dla wszystkich (zauważyliście, że to jest wpis o konsoli Valve?), grajcie w to co Wam się podoba, 3-2-0 z fartem Mirki ( ͡ ͜ʖ ͡)

#steam #gry #playstation #ps5 #ps4 #nintendoswitch #xbox #xboxone

  • 16
  • Odpowiedz
@Tratak: Moim zdaniem sprzęt zupełnie dla nikogo. Pececiarze zazwyczaj plują na wszelkie konsole więc dla nich będzie to bezużyteczne a konsolowcy mają już swoje sprzęty do grania więc to coś również nie będzie im już w zasadzie potrzebne. Sam należę do obozu konsolowców i nie czuję nawet w 1% potrzeby posiadania tego

Mimo wszystko ze Switcha w chwili premiery też była szydera, że pomysł fajny ale nie ma racji bytu
  • Odpowiedz
@Tratak: Konsola sama w sobie fajna. Jedziesz w delegacje bierzesz takie małe gowienko i jesteś zadowolony bo masz w co i na czym grać. Masz daleko do pracy i nudzi ci w trakcie jazdy? Wyjmij konsolkę i podlej pomidory albo zabij wilkołaka. Pomnóż to przez 5 razy w tygodniu i w sumie pół gry moznaby przejść. Nudzi cie granie w domu? Weź konsolkę i idź na dwór pograć w parku,
  • Odpowiedz
@Tratak: ja rozważę zakup, jak już pojawią się recenzje, a sprzęt będzie już w pełni sprawdzony przez innych użytkowników, bo nie chcę aby powtórzyła się u mnie taka sytuacja jak z kupnem ps5- cewki #!$%@?ą tak, że czasem przebijają się nawet przez dźwięk głośników a do tego w okolicach zasilacza też konsola jest gorąca jak grzejnik, do tego pady #!$%@?ą się po 2 miesiącach użytkowania ( choć mam nadzieję że
  • Odpowiedz
będą wspierać ową konsolę a nie jak z ps vita


@M4A1Q123: To jest PC z linuxem a nie konsola :P I to w dodatku na linuchu więc nawet jak valve stwierdzi ze ma wywalone to community ogarnie alternatywy. Największą przeszkodą jest to że to na 80% nie będzie bezobsługowa konsola tak jak switch ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
większość osób już pewnie ograła swoje gry AAA z konta ¯\(ツ)/¯ pytanie do Was; ile razy przeszliście tą samą grę? I ile takich gier było?


@Tratak: No nie wiem, ja mam kilkaset nawet nieodpalonych gier na steamie, więc taka kieszonsolka to jak marzenie.

No zjada, ale co z tego jak exów brak? Ludzie kochają exy


PC ma najwięcej exów
  • Odpowiedz
@drim: jedynym problemem w takim wychodzeniu jest to ze ma być 2 razy cięższa od switcha 5 cm szersza itd. Pytanie ile czasu i czy w ogóle wygodnie da się ona niej grać.
  • Odpowiedz
@Tratak: Gdy dzisiaj próbowałem dokonać rezerwacji Steam Decka w pierwszej możliwej godzinie, to serwery były tak przepełnione, przez osoby chcące kupić ten sprzęt, że sam proces rezerwacji zajął mi kilkadziesiąt minut...

Istnieje pewna grupa ludzi, którą interesuje gra na sprzęcie mobilnym, a która kompletnie nie jest zainteresowana grami od Nintendo i oczekuje czegoś więcej od sprzętu na którym grają w swoje ulubione gry, niż nędzne (niestabilne) 30 klatek na sekundę.
  • Odpowiedz
@szybkaszyba: nie chodzą ploty, tylko Valve oficjalnie mówi, że sprzęt wspiera Windows prosto z pudełka. Pytanie tylko po co skoro Steam OS 3.0 ma mieć sporo wodotrysków oraz wsparcie praktycznie wszystkich gier (mają tylko problemy z jakimiś zabezpieczeniami, ale to rozpracowują). Jestem przekonany, że Epic, GOG i inne platformy niebawem wskoczą na wózek Linux-a, a Steam oficjalnie mówi o wspieraniu 3rd party apps na ich systemie. Jestem praktycznie pewny, że
  • Odpowiedz
myślę że #steamdeck może okazać się klapą.


@Tratak: a jakie to ma znaczenie? Valve ma tyle zasobów że może sobie pozwolić na podjęcie ryzyka. Zrobili analizę i stwierdzili że się opłaci ale jak zawsze wykopki wiedzą lepiej niż specjaliści
  • Odpowiedz
@Tratak: kupuję Steam Deck do indyków, normlanie nie chce mi się garbić nad nimi przed PC i wolę usiąść do dużego tytułu. Na Switch mocno cisnąłem w gry indie, których nigdy nie ruszałem na stacjonarce + często wyjeżdżam do Holandii, albo do rodziców i fajnie mieć pod ręką swoje uzależnienie. Switch sprzedałem bo ceny gier są kosmiczne, a na Sztim mam już potężną bibliotekę nieogranych tytułów, na które miałbym czas
H.....u - @Tratak: kupuję Steam Deck do indyków, normlanie nie chce mi się garbić nad...

źródło: comment_1626535914t01rBQ3jrmS26iWCOAoVyz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz