Wpis z mikrobloga

@bios16: Najpierw muszą się z Tobą skontaktować - chyba ze sam do nich zadzwonisz to może odnajdą paczkę i będzie szybciej - i przedstawić im co jest w paczce i faktury.

Zamawiałeś z dodatkową baterią?
  • Odpowiedz
@bios16: bo podobno baterii nie wolno przesyłać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wydrukuj sobie wszystkie potwierdzenia z ali. I mów że nie wiedziałeś że chinol wpisze zaniżoną wartość (ale dopiero jak zapytają).
  • Odpowiedz
@marwiec-: gdzie tam pierwsza, wielokrotnie już widziałem na forach jak ludzie pisali, że im telefony zatrzymywali, ostatnio nawet bym poweidział, że się to nasiliło. Ma jeszcze szansę, że mu nic nie doliczą, ale to raczej wątpliwe
  • Odpowiedz
Najpierw muszą się z Tobą skontaktować


@Felonious_Gru: @bios16: @marwiec- Nie muszą się kontaktować. Po prostu, nim dojdzie do odbiorcy, listonosz zarzyczy sobie opłatę za VAT. Miałem dokładnie to samo, jak kupowałem na eBayu urządzenie z USA. Jeśli wewnątrz nie było faktury, to naliczą jakąś uśrednioną cenę. Ja miałem urządzenie za 1 tys. zł, a dostałem vatu coś koło 40zł, więc jakbym kupił coś znacznie tańszego.
  • Odpowiedz
@Mietu: może wyczaili, że Chińczycy zaniżają wartość i stąd te kontrole... trzeba być naiwnym aby wierzyć, że służby celne nie przeglądają neta sprawdzając metody obejścia płacenia podatku.

@simperium: ale co, oni coś tak sobie na granicy bez pozwolenia lub czegokolwiek otwierają na chama paczkę? przecież to jest dziki zachód...
  • Odpowiedz