Wpis z mikrobloga

Witam mirki,

Mam pytanie. Jestem w trakcie zmiany pracy i zainteresowała mnie oferta jako kierowca w Bolt/Taxi.
Gościu się ze mną skontaktował i przedstawił mi sytuacje, warunki pracy i ogólnie z czym to się je.
A więc tak:
- Ja pokrywam koszty eksploatacji auta + koszt aplikacji (oczywiste bo jeżdżę swoim)
- Pracuje kiedy chce i ile chce
- Bolt kasuje 22% od kursu plus oni 8% za rozliczanie mnie
- Muszę ogarnąć papierologię (badania psycho, przegląd taxi, niekaralność itd.)
- Według tego gościa można bardzo ładnie zarobić zwłaszcza na weekendach. On jeździ tylko w weekendy i potrafi zrobić 1,600 na czysto a zna takich którzy traktują to jako główną pracę i źródło utrzymania i w tydzień wyciągają tyle co niektórzy zarabiają w miesiąc.

No i tutaj moje pytanie do was. Pracuje ktoś w Bolcie najlepiej w #kielce lub pracował? I jest w stanie zweryfikować mi czy typ mówi prawdę?
Ogólnie moje auta mało pali bo to diesel stworzony do jazdy po mieście właśnie ale musiałbym sporo w niego włożyć żeby naprawić rzeczy niezbędne to jazdy na taxi. No i jeśli wierzyć słowom tego Pana to bardzo szybko by mi się to zwróciło ale czy faktycznie można na Bolcie tak ładnie zarobić?

Będę niezmiernie wdzięczny za jakiekolwiek informacje!

#kielce #pytanie #praca #bolt #taxi
  • 5
@Fistashio: informacje z trzeciej ręki więc bierz poprawkę, ale po Kielcach nie opyla się jeździć na codzień. Tylko wieczorami i w weekendy. Znajomemu wychodzi mniej więcej 2000. Nie traktować tej pracy jako głównej, bo tak jak wspominałem, mało kto zamawia bolta w ciągu dnia.

a zna takich którzy traktują to jako główną pracę i źródło utrzymania i w tydzień wyciągają tyle co niektórzy zarabiają w miesiąc.


Szczerze wątpię :) chyba, że
@Fistashio 1600 na czysto, po odliczeniu kosztów paliwa i podatku, to bardzo dobry wynik na Sylwestra w Trójmieście gdzie ruch jest raczej znacznie większy. W zwykłe weekendy przed pandemią raczej nie wyciągało się sporo więcej niż 1000zł utargu, przed kosztami i opodatkowaniem. Szczerze wątpię, żeby w tak małym mieście jak Kielce sytuacja była lepsza. Mocno naciągane jest to, co piszesz.
Pamiętaj, że teraz poza licencją musisz jeszcze zgłosić się do swojego ubezpieczyciela,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fistashio: Nie mam pojęcia jak Kielce, jeżdżę w krk. W weekend dwie nocki to coś około 1000 po odliczeniu i prowizji oraz paliwa. Kwestia podatków u partnera to ciężka kwestia. To działa tak. Masz zlecenie za 10zł. 22% bolt i 8% VAT od 10zł. Z reszty która zostaje to idzie w umowę najmu i tam masz jak dobrze pamiętam 8,5%. Więc 1600 na czysto to sfera marzeń.