Wpis z mikrobloga

@jtank:

2021-08-24

yoooo, wtf

TL: moogy, makoto

od pierwszy wzmianek o tłumaczeniu Muramasy przez moogyego zdążyłem skończyć liceum, skończyć studia i 3 razy zmienić pracę - i kusi mnie, żeby sobie tydzień urlopu na wtedy wziąć, ale JASTowi w żadne terminy nie wierzę ;p

to już chyba ostatnia kultowa vn swojej epoki, która nie była przetłumaczona, więc hype is real
Lstr - @jtank: 
2021-08-24
yoooo, wtf
TL: moogy, makoto
od pierwszy wzmianek o tłum...

źródło: comment_1626371931jrjo4xSNyOHex433EjuUH0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jtank:
być w stanie przeczytać oryginał muramasy a tego nie zrobić, to już S-tier flex
pomyśl, że jak nie przeczytasz go teraz, to już nigdy nie będziesz miał okazji popatrzyć w dół na EOPów ;p

oryginał ma ~2.8MB tekstu, więc nie ma tragedii
  • Odpowiedz
pomyśl, że jak nie przeczytasz go teraz, to już nigdy nie będziesz miał okazji popatrzyć w dół na EOPów ;p

@Lstr: jasne że będę miał XD Nawet najlepsze tłumaczenie będzie lekko nie wydalać w porównaniu do japońskiego oryginału. Jakoś nie miałem ostatnio za bardzo ochoty na branie się za Muramasę, zamiast tego przeczytałem inne wybitne m.in. Tokyo Necro a tak to inne starocie oczytuję. Ale w sumie jak wyjdzie TL to
  • Odpowiedz
@Fuhrer-chan:
1) zrobione przez nitro+ więc od razu jest jakiś gwarant jakości
2) napisał to Narahara Ittetsu, gość od hanachirasu (które osobiście wcale mi się tak nie podobało) tylko ponoć Muramasa jest dużo bardziej przemyślane i w ogóle, poza tym ponoć zajebiste walki. Z pojedynczych cytatów wydaje się fajne, poza tym ponoć ma jakieś głebsze przesłanie etc. etc.
3) większość ludzi po przeczytaniu uważa że vn jest wybitna
4) od dawien
  • Odpowiedz