Wpis z mikrobloga

@wypokowy_expert: Miałem na myśli, że to są drogie rzeczy a nie gówno szajs za dychu.

No zatrzymania żetonów ceramicznych to bym się raczej nie spodziewał tym bardziej że u tego majfrienda zamawiało już dużo osób z Polski. No a przecież to tylko żetony xD
@wypokowy_expert: Tak trzepią, że już druga przesyłka kupiona w czerwcu i wysłana przez Ali Standard Shipping 0055 przyszła bez niczego doliczonego. Teraz przyszedł czas wypróbowania sposobu na zakup na inny kraj bez VAT i zmianę adresu na nasz w PM :-). Najpierw się tylko dowiem, czy friend nie widzi w tym problemu. Zobaczymy co z tego będzie.
@wypokowy_expert: Jeżeli Aliexpress Standard Shipping z Chin z numerem 0055 jest liczony jako "krajowy" (w co wątpię), a oni nic z tym nie robią jak widać, to mi pasuje. Kupię np. na Białoruś, czy jakiś inna Kostarykę bez waty, friend wyśle na Polskę i problem z głowy.
list


@wypokowy_expert: paczkę

Aliexpress Standard Shipping z Chin z numerem 0055 jest liczony jako "krajowy" (w co wątpię),


@Edek_Malolepszy: wątpić sobie możesz ale tak jest

Tak trzepią, że już druga przesyłka kupiona w czerwcu i wysłana przez Ali Standard Shipping 0055 przyszła bez niczego doliczonego.


i nic w tym dziwnego
No zatrzymania żetonów ceramicznych to bym się raczej nie spodziewał tym bardziej że u tego majfrienda zamawiało już dużo osób z Polski. No a przecież to tylko żetony xD


@sajlent: przesyłka kurierska EMS i waga 5,2kg. W zależności kiedy był zakup, będzie 8,50pln i ew. VAT. Może być jeszcze cło, jeżeli uznają że są profesjonalne.
@Edek_Malolepszy: Ale coś mogą mi doliczyć oprócz tej opłaty 8,50 czy tam 9,50 zł? VAT już płaciłem na ali bo zamówienie było na 130 euro (z 2 lipca). Jeszcze coś złodzieje mogą chcieć? :(

Bardziej się boję, że paczka się zgubi czy coś i szukaj w cygańskim taborze.
@qleczka: Kupiłem 2 lipca, zamówienie poniżej 150E więc vat zapłaciłem już na ali w zamówieniu. To jeszcze jakiś vat?

To są repliki profesjonalnych żetonów no ale skąd oni mogą takie rzeczy wiedzieć xD Ktoś orientuje się ile ewentualnie mógłbym zapłacić tego cła kurła? Na podstawie czego obliczają wartość nakładanego cła?
@sajlent: Przesyłki o wartości rzeczywistej towarów do 150 euro objęte są zwolnieniem z należności celnych na podstawie art. 23 i 25 i art. 26 Rozporządzenia Rady (WE) nr 1186/2009 z 16.11.2009r. ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych.

Znaczy się cła nie powinieneś zapłacić, a VAT jest pobierany tylko raz, więc w czym problem ?